Genel

Balıkta av yasağı bitti, işte tezgahta ilk fiyatlar

Denizlerde av yasağı sona erdi, balıkçılar yeniden denizle buluştu. Tutulan ilk balıklar da tezgahlarda yerini aldı. Levrek 130 liradan, hamsi ise 50 liradan satışa sunuldu.

2022 balık av sezonu yasağı, gırgır ve trol av araçları ile avcılık (endüstriyel avcılık) yapan balıkçı gemileri için tüm denizlerde 15 Nisan’da başlayan balık av yasağı sona erdi. Balıkçılarla birlikte gece denize açıldı ve sezonun ilk balıklarını denizden çıkardı.


Sezonun ilk balıkları ise Keşan Balık Hali’nde yerini aldı. Yasağın sona erdiği ilk güne kıyasla fiyat etiketlerinde geri çekilmeler yaşandı. Çupra ve levreğin kilosu 130 lira olurken, mezgit 150, istavrit 70, hamsi 50 ve sardalya da 70 liradan satışa çıktı.

Balık özlemini gidermek için vatandaşlar da soluğu balık halinde aldı. Fiyatları yüksek bulan balık severler, hasretlerini gidermek için balık aldıklarını ve yakın zamanda fiyatların düşmesini beklediklerini söyledi. “İnşallah güzel ve bereketli bir sanat olacak. En çok palamuta güveniyoruz. Peşinden çinekop daha sonra hamsi.” diyen balıkçılar ise çok geçmeden balık fiyatlarında bir miktar daha düşüşlerin olacağını kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu