Genel

“At Arabaları Triportöre Dönüşüyor” projesinde 2. etap başladı

Keşan Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan “At Arabaları Triportöre Dönüşüyor” projesinde 2. etap çalışmaları başlarken, proje kapsamında sağlanan 46 triportörden 12’si teslim alındı. 104 triportörden sonra 46’sını daha teslim aldıklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Her şey söz verdiğimiz gibi devam ediyor. Hayvansever belediyecilik konusunda Türkiye’ye örnek olan projemiz devam ediyor. Projemizin 2. etabı kapsamında 46 triportör daha aldık. Keşan’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

Keşan Belediyesi, “At Arabaları Triportöre Dönüşüyor” projesi 2. etabı kapsamında sağlanan 46 adet triportörden 12’sini 21 Şubat 2021 Pazartesi günü teslim aldı. Keşan’a ulaşan triportörler Salı Pazarı’na indirilerek, montaj çalışmaları gerçekleştirildi.

“Her şey söz verdiğimiz gibi devam ediyor”

104 triportörden sonra 46 adet daha triportör aldıklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Her şey söz verdiğimiz gibi devam ediyor. Hayvansever belediyecilik konusunda Türkiye’ye örnek olan projemiz sürüyor. Projemizin 2. etabı kapsamında 46 triportör daha aldık. Bugün 12’sini teslimatı yapılıyor. Kalan araçlarımız da çok yakın sürede elimize ulaşacak. Araçların montajlarını yaparak vatandaşımıza teslim edeceğiz. Bildiği gibi ilk etapta vatandaşımıza 104 triportörü bedelsiz olarak teslim etmiştik. İlçemizin ihtiyacı olan önemli bir proje. Projemiz diğer belediyelere örnek oldu. Birçok belediyeden telefon alıyoruz ve projemiz hakkında bilgi istiyorlar. Projemize destek veren ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Keşan’ımızın önceliklerinin farkında olarak çok çalışmaya devam ediyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun.”

“2. etabın ardından Keşan’da at arabası kullanan vatandaşımız kalmayacak”

Proje sorumlusu Aytaç Onur Akay ise “At Arabaları Triportöre Dönüşüyor” projesinde 2. etap çalışmalarına başladıklarını dile getirerek, “Çalışmalarımız kapsamında 46 vatandaşımızın at arabası ile Keşan’ımızda artık hafif yük taşımacılığını yaptığını tespit ettik. Bunun üzerine 2. Etap çalışmalarımız başladı ve bugün 46 triportörden 12’sini teslim aldık. Salı Pazarımızda yeni araçlarımızın montaj işlemlerini yapıyoruz. 46 triportörü de teslim ettikten sonra 2. etap çalışmalarımız tamamlanmış olacak. 2. etabın ardından Keşan’da at arabası kullanan vatandaşımız kalmayacak. Projemiz ile ilçemizde atların yük taşımacılığında kullanılması engellemiş oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında tedarik zincirinde yaşanan aksamalar sebebiyle önceki dönemlerde at arabacıları belediye bahçesinde toplanarak tepkilerini dile getirmiş ve bir an önce kendilerine teslim edilmesini istemişti. Yeni triportörlerin gelişiyle bu sorunun da önüne geçilmiş oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu