Genel

Zabıta memuru göğsünden vurulmuş halde ölü olarak bulundu

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli 50 yaşındaki Hasan Direk, zabıtalar için ayrılan dinlenme odasında ölü bulundu.

Olay bugün 17.00 sıralarından Keşan Belediye Kompleksi’nde meydana geldi.
İddiaya göre; 30 yıllık zabıta memuru Hasan Direk, görevi sırasında mesai arkadaşlarının yanından ayrılarak dinlenme yerine geçti. Bir süre sonra zabıta memuru arkadaşları Direk‘i arayarak kendisini araçla alacaklarını söyledi.
Aradan 5 dakika kadar geçtikten sonra Direk‘in bulunduğu yere gelen zabıta memurları kendisini bir süre bekledi ama gelen olmadı.

Sonrasında dinlenme yerine geçen zabıtalar, Direk‘i kanlar içinde buldu. Direk‘i, kendisine ait tüfekle göğsünden vurulmuş olarak bulan memurlar durumu polise ihbar etti.
Olayın haber verilmesinin ardından bölgeye polis ekipleri geldi. Olay yeri inceleme ekipleri, savcı ve adli tabibin incelediği Direk‘in cansız bedeni, daha sonra Keşan Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da olay yerine gelerek, bilgi aldı. Helvacıoğlu, yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyleyerek, “Çok çalışkan bir arkadaşımızdı. Sevenlerine ve ailesine başsağlığı dilerim.” derken, gözyaşlarını tutamayan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ise: “Çok sevdiğimiz bir mesai arkadaşımızdı. Allah hepimize sabır versin” şeklinde konuştu.

Yine iddiaya göre, Direk‘in cansız bedeninin yanında mektuplar bulunduğu öğrenilirken, intihar etmiş olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu