Siyaset

Yıldırım, “Akşener, ülkeyi erken seçime götürmek istiyor”

1 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, MHP’den Keşan Belediye Başkanı aday adayı olan ancak AK Parti ve MHP Keşan’da ittifaka gidince adaylıktan çekilen İşadamı ve Siyasetçi Hüseyin Yıldırım, zaman zaman basına verdiği demeçlerde ya da sosyal medya hesapları üzerinden görüşlerini ifade eden paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Kesanonline’a verdiği özel röportajda; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası‘nın çalışmalarını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 19 Şubat 2020’de gerçekleştirdiği Keşan ziyaretini, genel siyaseti ve Keşan Belediyesinin çalışmalarını değerlendirerek bazı eleştirilerde bulundu.
Röportajının ilk bölümünü 21 Şubat 2020’de yayınladığımız Yıldırım, bu bölümde Akşener’in ziyareti hakkında görüşlerini aktararak, bazı iddialarda bulundu.
“Meral hanımı gerek Kırklareli’nde, gerek Edirne’de gerekse Keşan’da dikkatle izledim. Dem vurduğu konulardan bir tanesi, elektrik ve su faturalarının yüksek gelmesi oldu’ diyen Yıldırım, Akşener’in bu dönemde yürüttüğü politika ile ülkeyi erken seçim ortamına götürme gayreti içinde olduğunu öne sürerek şunları söyledi;
“Kendince bir politika yürütmüş. Halkın beklentileri de şu an bu yönde olduğu için, buradan hükümete bir zarar verme, hükümet partilerini yıpratma aşamasına girmiş olarak değerlendiriyorum.


Keşke Meral hanımın vakti olsaydı da biz onu buradan 45- 50 kilometre mesafede Çanakkale’ye, Gelibolu’ya götürebilseydik. Buradaki atalarımız, ecdadımız vatan mücadelesi için 3 yıl kuru ekmek, hoşaf yemişler. Bu vatan öyle elektrik ve su faturalarına satılacak kadar ucuz bir vatan değil.
Tabi ki halkın beklentisi var. Toplumuz kitle kitle; garibanı var, yoksulu var. Herkesin beklentisi farklı. Meral hanım özellikle halkın bu yoksul kesimine, esnaf kesimine, dertli kesimine yönelik, Trakya’da elektrik ve su faturalarına dem vurarak böyle bir siyaset yürütmüş. Öyle zannediyorum ki, bunları 25 Şubat 2020 Salı günü Meclis’te, Grup Toplantısı’nda, Ankara’da konuşacak. Hükümeti yıpratmak için bir hamle olduğunu düşünüyorum.”


Akşener’in, ziyaretlerini baz alarak, söylemiyle bir rüzgar oluşturarak, ülkeyi erken seçime götürme beklentisi içinde olduğunu düşündüğü ifade eden Yıldırım, Akşener’e birlikte Çanakkale’ye gitmek istediğini belirterek, “Meral hanım ile birlikte keşke Çanakkale’ye gidebilseydik. Bu vatan için anadan geçmiş, yardan geçmiş, serden geçmiş’ Değil elektrik – su faturası, kendi bedeninden geçmiş, vatan mücadelesi için birliktelik sağlayıp şehit olmuş” Keşke orada gazilerimizi şehitlerimizi hep birlikte yad etseydik.
Bizim için bu elektrik su faturaları bahane. Halkımızın beklentileri var mıdır? Evet, doğrudur. Bu da hükümet kanadının işidir. Halk nezdinde bu yaraya çare bulacak hükümettir. Onlar da bu eleştirileri müspet manada alarak bir değerlendirme yapmalılar.” dedi.
Akşener’in faturalar konusundaki ifadelerin bir ölçüde katıldığını kaydeden Hüseyin Yıldırım, “Ama bu tür politikaları öne sürerek hükümeti yıpratma, halk içinde bir kaotik ortam yaratma düşüncesindeki politikasını eleştiriyorum.” diye konuştu.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu