Genel

Yemeklerini bile çaldılar! İpsala’da sıra bekleyen TIR sürücüleri mesleği bırakma noktasına geldi

İpsala Gümrük Kapısı’ndan yurt dışına taşımacılık yapan TIR sürücüleri, kuyrukta beklerken yaşadıkları hırsızlıklardan bezdi. Mültecilerin dorselerine girmesinden bıkan sürücüler, mesleği bırakma noktasına geldi.

Türkiye’den yükledikleri çeşitli ürünleri yurt dışına taşıyan TIR sürücüleri, Yunanistan’a çıkış yapmak için zaman zaman İpsala Gümrük Kapısı’nda sıranın kendilerine gelip, TIR kuyruğunda bekliyor.
Türkiye’den çıkış için beklerken bazı TIR’ların dorselerine mültecilerin girmesinden dert yanan TIR sürücüleri, son zamanlarda da yaşanılan hırsızlık olaylarından adeta yaka silkmeye başladı.

5 kilometreyi bulan tır kuyruğunda çileli bekleyiş sürerken, tır şoförleri bir yandan da araçlarının başında göçmen nöbeti tutuyorlar. Araçlarında uyuyan sürücüler, yemek yapmak için kullandıkları malzemelerin ve gıdaların çalışmaya başlandığını dile getirerek, bu durum nedeniyle mesleği bırakma noktasına geldiklerini söyledi. TIR sürücüleri Serkan Gürkök ve Hasan Kaya, yemek hazırlamak için yemek dolaplarına baktıklarında tüp, gıda ve yemek yapmada kullandıkları araç gereçlerin çalındığını fark ettiklerini dile getirerek, “Bıktık.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu