BölgeEkonomiHaberler

Vali Kırbıyık: Keşan Gıda İhtisas OSB bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak

26 Temmuz 2022 Salı günü, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık‘ı makamında ziyaret eden Keşan Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, Paşayiğit Mahallesi’nde kurulması planlanan Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili gelişmeler hakkında Vali Kırbıyık‘ı bilgilendirerek, sürecin hızlandırılabilmesi yönünde desteklerini istedi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, Yönetim Kurulu üyeleri: Selçuk Ataklı, Mustafa İşçimen, Sevtap Engin, Genel Sekreter Erdem Başak, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç ve Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır‘ın katıldığı ziyarette, üyelerin istek, talep ve sorunları Vali Kürşat Kırbıyık‘a iletilerek, destekleri istendi.

Turizm alanlarında yatırımların geliştirilmesi ve alternatif turizm destinasyonlarının oluşturulabilmesi ve Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda sürecin hızlandırılabilmesi açısından Vali Kırbıyık‘tan destek isteyen yöneticiler, bölgeye ait coğrafi işaretli ürünleri de Vali Kırbıyık‘a hediye etti.

Bölge ekonomisine büyük katkı verecek

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Ziyarette, kurulum çalışmalarında son aşamaya gelinen Keşan Gıda İhtisas OSB ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Çalışmaların hızla ilerlediğini belirten Vali Kırbıyık, “Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulumunu ilçe ve bölge ekonomisine büyük katkı verecek, oldukça önemli bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle kurulum sürecini en hızlı şekilde tamamlayıp faaliyete almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu