Haberler

Vali Canalp, koronavirüs önlemlerinin önemine vurgu yaptı

Edirne Valisi Ekrem Canalp, bugün sabah saatlerinde Keşan’a geldi. Korona virüse karşı alınan önlemlerin ve sürecin kontrollü bir şekilde ilerlediğini belirten Canalp, “Alınan tedbirlerin dışında ek önleme gerek yok” dedi.

Keşan Kaymakamlığı’na geçerek, Keşan Kaymakamı Cemalaettin Yılmaz,Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile bir araya gelen Canalp burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Vali Canalp, burada gazetecilerin sorusu üzerine, Edirne’de koronavirüsle mücadele kapsamında sürecin kontrollü şekilde ilerlediğini belirtti.

Yoğun bakımlardaki duruma ilişkin bilgi veren Vali Canalp, “Bizim yoğun bakımlarımızda da memnuniyetle söyleyebilirim ki sadece yoğun bakımların yüzde 6’lık kapasitesini biz koronavirüs pozitif vakalar için kullanıyor durumdayız.” dedi. 

Herkesin tedbirlere sıkı sıkıya uymasıyla bu salgınla mücadele edilebileceğine vurgu yapan Vali Canalp,  “Milletimize düşen vazife, tedbirlere sıkı sıkıya sarılmaktır. Vatandaş olarak görevimiz nedir? Maske takmamız gerekir. Mutlaka dış ortamlara çıktığımız zaman maskesiz şekilde dış ortamlarda bulunmamamız gerekir. Aynı şekilde sosyal mesafeye olabildiği kadar dikkat etmemiz gerekiyor. Hijyene de normal zamanlarda olduğundan daha dikkat etmemiz gerekiyor. Havaların soğumasıyla insanlar iç mekanlara çekildi o yüzden yaşanılan alanları daha sık havalandırma yapmalıyız. Kapalı mekanlarda havalandırmaya çok dikkat etmemiz lazım.” dedi.

Canalp, tedbirlerle kış dönemini de en az vaka sayısıyla atlatmayı planladıklarını, alınan tedbirlerin dışında ek önlem alınmayacağını söyledi. Sonrasında Kunduracılar Caddesi’ne geçen Ekrem Canalp, burada caddedeki çalışmaları izledi ve esnafla konuştu. Cadde esnafına sık sık maske ve mesafe uyarılarında bulunan Canalp, sokakta bulunan Özçekim yapan kadın heykelinin elinde telefon olmadığını fark etti. Daha önce de olduğu gibi tekrar telefonun çalındığını ‘Burada daha önce telefon vardı” diyerek kendisine, kendi telefonuyla anlatan Mustafa Helvacıoğlu’na Canalp ‘Dikkat et senin de telefonunu götürürler” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu