Haberler

Keşan pazaryeri için kritik Cumartesi!

Geçtiğimiz günlerde cuma ve cumartesi günleri olmak üzere korona virüse karşı alınacak tedbirler dahilinde iki ayrı günde açılması konuşulan pazaryeri hakkında son durumu Hasan Kocaman açıkladı. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in Keşan’a ziyaretinde rica ile bir kez daha pazaryerinde denetim yapılacağını belirten Kocaman, “Lütfen herkes durumun ciddiyetine varsın, yoksa pazarımız kapacak” diyerek uyarıda bulundu.

Ekrem Canalp’in Keşan’dan ayrılmasının ardından Keşan Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıdan çıkan sonucu açıklayan Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, daha önce cuma ve cumartesi olarak alınan pazaryeri kurulması kararında şartlı değişikliğe gidildiğini belirterek “Daha önce korona virüse karşı alınmış karar ve kurallara pazaryerinde uyulup uyulmadığı anlamında bir kez daha görülmesi için yapılacak denetimler ile bu karar bir hafta daha uzatıldı” dedi.
Önümüzdeki cumartesi günü pazaryerinde yapılacak denetimlerin çok kritik olduğunu belirten Kocaman; çarşı, pazar esnafı ile vatandaşlara seslenerek şu ifadeleri kaydetti: “Esnaf tezgahları arasında mesafe bırakmalı, yoksa pazarımız kapanacak yada sebze pazarının olduğu alana taşınacak. Bu katı bir kural valiliğin istediği budur. Çarşı esnafı da müşteri varken maskesiz çalışmasın, müşteriler de maskesiz girilmeyecek yerlere maskeleri olmadan girmeye çalışmasınlar. Herkesin sağlığı birbirine bağlantılı.” dedi.
Cumartesi yapılacak denetimlerin pazarın kaderi konusunda hayati önem taşıdığının altını çizen Kocaman, “Lütfen herkes durumun ciddiyetine varsın; çünkü vakalar oldukça yüksek çıkmaya başladı” dedi.

Konuyla ilgili olarak edinilen bilgilere göre; Keşan’daki vaka sayılarında her geçen gün artış gösterdiği ve bu nedenle ciddi tedbirlerin alınabileceği konusu gündemde geniş yer tuttu.
Canalp’in ardından Edine Vali Yardımcısı Ali Uysal ile gerçekleştirilen toplantıda, vaka sayılarının aynı şekilde artış göstermesi, bunun yanında maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması durumunda iş yerlerine kapatmaların gündeme geleceği vurgulandı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu