Haberler

Uçak kazasında, Malkaralı genç doktor da hayatını kaybetti

İzmir – İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak, 5 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 18.30’ta Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na inişe geçtiği sırada duramayarak pistten çıktı. 50 metre kadar sürüklenen uçak yaklaşık 40 metre yüksekten toprak zemine düştü.
Uçak, burun ve kuyruğa yakın kısımlarından parçalanarak üçe bölündü. Sürtünmenin etkisiyle inişe geçtiği andan itibaren alev alan uçak yanmaya başladı.
Uçakta, 2’si bebek 177 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyordu. Kaza sonrası 21 yolcunun kendi imkanlarıyla kurtulduğu belirlendi.

Malkaralı Zehra Bilgi Koşar da uçaktaydı

3 kişinin hayatını kaybettiği kazada, kimlikler de açıklandı.
Tekirdağ – Malkara nüfusuna kayıtlı, İzmir’de yaşayan Diş Hekimi Zehra Bilgi Koşar‘ın da bu kazada hayatını kaybettiği öğrenildi.

İzmir’de yaşayan Zehra Bilgi Koşar, diş hekimliği görevini burada sürdürüyordu. Eşi Gökhan Koşar ile 2019 yılının Temmuz ayında evlenen Zehra Bilgi Koşar, eşiyle beraber hafta sonu tatili nedeniyle İzmir’den İstanbul’a seyahat planlamıştı.
Ticaret Bakanlığı’nda Müfettiş olan Gökhan Koşar‘a İstanbul’da görev çıkınca Gökhan Koşar daha önce İstanbul’a gelmek zorunda kaldı.


Malkaralı Cemil Bilgi‘nin kızı ve Şadan Bilgi‘nin yeğeni olan Zehra Bilgi Koşar‘ın cenazesi, 7 Şubat 2020 Cuma günü, Gazi Ömer Bey Camii’nde kılınacak Cuma Namazının ardından Malkara Asri Mezarlık’ta toprağa verilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu