AsayişBölgeGenel

Türkiye’ye tırla uyuşturucu getiren suç örgütü üyesi 9 zanlı daha tutuklandı

Edirne’de jandarmanın düzenlediği “uyuşturucu imal ve ticareti” suçunu işleyen organize suç örgütüne yönelik operasyonda 9 zanlı daha tutuklandı.

Jandarma İl Komutanlığı ekipleri, 25 Kasım 2022’de Türkiye’ye giriş yapan bir tırda 456 kilogram ecstasy, 36 kilogram kokain, 2 kilogram metamfetamin, 732 gram reçine esrar, 9 tüp likit esrar, 3 kilogram skunk ele geçirilmesinin ardından, olayla ilgili gözaltına alınan 5 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
Suç örgütüne yönelik operasyonlar devam etti.

Yapılan çalışmalar sonucunda suça karışan 11 şüpheli daha tespit edildi.

Edirne Cumhuriyet Savcısı Gencay Akçay’ın talimatıyla başlatılan operasyonda 9 zanlı yakalandı. Şüpheliler, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 14’e yükseldi.

Şüphelilerden birinin Gürcistan, diğerinin ise Bulgarsitan’da olduğu tespit edildi. Zanlıların iadesi için çalışma başlatıldı.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Organize suç örgütlerinin bertaraf edilmesi ve uyuşturucu madde kaçakçılığının önlenmesi amacıyla suçlularla mücadeleye, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edilecektir.” denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu