Haberler

TREDAŞ’tan “11 Ekim’de planlı kesinti yapılacak” uyarısı..

Keşan ve İpsala çevresinde planlı elektrik kesintileri devam ediyor. Yapılan son bilgilendirmeye göre, önümüzdeki Pazar günü 6 saat içinde bölgede bazı merkezlere elektrik verilemeyecek.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Edirne İl Müdürlüğü Keşan Bölge Başmühendisliği’nden yapılan açıklamada, 11 Ekim Pazar günü 09.00 ve 15.00 saatleri arasında Keşan’a bağlı Beğendik Beldesi, Yeni Mahalle,
Yeniceçiftlik, Akçeşme, Boztepe, ve Türkmen köyleri ile İpsala ilçesine bağlı; Korucuköy ve bölgedeki diğer tesislere TREDAŞ Tesis Yatırım Çalışması sebebi ile; elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

Yetkililer bu süre içinde, Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcılarını açmaları konusunda uyarırken, yapılacak çalışmalar programlı elektrik kesintisi olup belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceğini belirterek daha geniş bilgi almak isteyenlerin ise 186 hattını aramalarını istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu