Haberler

Trakya turuna çıkan Akşener, Keşan’daydı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Keşan’a geldi. Türkiye ziyaretleri kapsamında, bölgenin esnafıyla birebir konuşarak, vatandaşın ekonomik koşulları hakkında konuşan ve toplumun nabzını tutmaya çalışan Akşener, öğlen saatlerinde İpsala’da gerçekleştirdiği ziyaretlerinin ardından Keşan’a geldi.

Saat 13.00 sıralarında Tekel Meydanı’na gelen Akşener’i İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve partililer karşıladı.Keşanlıların yoğun ilgisiyle karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Keşan’daki temaslarına, öncelikle esnaf ile konuşarak başladı. Keşan esnafıyla işlerini, gelir ve giderlerindeki değişimleri, faturalarındaki artışları konuşan Akşener iş yerlerindeki temaslarının yanında caddede bulunan vatandaşlarla da sohbet etti, fotoğraf çektirdi.


Edindiği bilgileri Ankara’da grup toplantılarında dile getireceğini belirten Akşener, “İpsala’dan, Keşan’dan, Uzunköprü’den aldığım bilgileri tek tek isim vermeden paylaşacağım. Unutuldunuz siz burada.” dedi. Esnafın elektrik faturalarını, geçen seneye oranla değişimlerini soran Akşener’e bölge esnafı da ?”Gelirler aynı kalırken giderlerimiz arttı, kar marjlarımız düştü” derken, günlük müşterilerinin de belirli oranlarda azaldığını belirtti. Akşener, girdiği iş yerlerinden alışveriş yaparak ayrıldı.Esnaf ziyaretlerinin ardından İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın önünde halka seslenen Akşener, konuşmasının sonrasında başkanlık binasına girerek burada partililer ile bir araya geldi.
Burada partililer ile zaman geçiren Meral Akşener, hediyeleri kabul etti ve basına kapalı olarak bir toplantı düzenledi.
Parti binasındaki görüşmelerini bitirdikten sonra da Keşan Sanayi Sitesi’ne geçti.Burada sanayi esnafıyla bir araya gelen Genel Başkan, iş önlüğü giydi, eldivenleri takıp kaynak makinesinin başına geçti. Sembolik olarak kaynak yaptıktan sonra iş yerinden ayrılırken bir esnafın ‘şikayetçiyim’ demesi üzerine ilginç anlar da yaşandı.


İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ı işaret ederek şikayetçi olduğunu belirten esnafın, “Vekilim bana ‘Seçileyim, seni Keşan’a gelip ziyaret edeceğim’ dedi,ama gelmedi” demesi üzerine Akşener?in Çakırlar’a takılması da gözlerden kaçmadı.Ziyaretleri sırasında sanayi sitesi esnafı Meral Akşener’e sanayi sitesi esnafının sorunlarını anlatan bir dosya dosya verdi ve bununla ilgilenmesini istedi. Akşener dosyayı kabul ederken de ilk defa bir genel başkanın sanayi sitesini ziyaret etmesinden dolayı memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu