Asayiş

Polisten güvenlik uygulaması

Edirne?nin Keşan ilçesindeki mahallelerde uygulamalar yapan polis ekipleri 73 kişiyi sorguladı. Çeşitli suçlardan toplam 22 bin 140 TL para cezası kesilirken, 4 motosiklet de bağlandı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 18 Şubat Salı günü mahalle içlerinde uygulamalar gerçekleştirildi. Yeni Mescit ve Mustafa Kemal Paşa Mahalleleri kesişimi ve Bademlik ile Zati Yörüker Caddeleri birleşiminde uygulama noktaları oluşturan ekipler 15.00 ve 16.30 saatleri arasında gerçekleştirdikleri çalışmalar sırasında toplamda 73 kişi, 11 araç sorguladı.
Uygulama sırasında 6 motosiklet sürücüsüne ehliyetsizlik, sigortasızlık ve muayenesizlikten toplamda 22 bin 140 TL para cezası kesilirken, 4 motosiklet ise çeşitli sebeplerden dolayı Şoförler Odası otoparkına çekildi.
Kimlik sorguları sırasında ise 2 kişiye kimlik bildirmemekten toplam 374 TL idari para cezası uygulanırken, M.P. isimli bir şahsın da Denizli Asliye Ceza Mahkemesi?nce ?Askeri Ceza Kanuna Muhalefet Suçu?ndan aranması olduğu anlaşılmış şahıs polis merkezinde gözaltına alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu