Siyaset

Tercan anketler için konuştu: “Kasten yapılmış anketlere asla kulak asmıyoruz, umursamıyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan yayınlanan seçim anketlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Anketlerde MHP’nin kasten baraj altında gösterilmesini sert sözlerle eleştiren Tercan, “Anketlere asla kulak asmıyoruz, görmüyoruz ve umursamıyoruz. Bu anketler kasten yapılmış anketlerdir” dedi.

“En büyük amacımız 2023’te Edirne’den milletvekili çıkarmak”

Parti olarak İl ve İlçe kongreleri ardından hummalı çalışmalara devam ettiklerini bu kapsamda da ilçe ve köylerde de temaslarda bulunduklarını belirterek sözlerine başlayan Tercan, “Esnafımız, çiftçimiz ve köylümüzün dertleri ve sıkıntıları ile elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan dinlediklerimizi de analiz raporları haline genel merkezimize gönderiyoruz. Bu raporlar hakkında da milletvekillerimiz ve grup başkan vekillerimiz dahil herkes ellerinden gelen çabayı sarf ediyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak en büyük amacımız 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Edirnemiz’de, nasıl 2007’de çıkardıysak, bir milletvekili çıkarmak. Şu an 600’den fazla üye kaydımızı yaptık. Vatandaşların Milliyetçi Hareket Partisi’ne ciddi anlamda bir teveccühü var. “diyerek çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

“Milletimiz titrer ve kendine dönerse ve seçimlerde de değerlendirirse, güçlü bir şekilde TBMM’ye geldiğimiz zaman ülkemize daha iyi hizmet edeceğimiz aşikardır”

Röportajın devamında geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ‘Analar-Bacılar Kurultayı’ ve Türk Gençliği Büyük Kurultayı’na değinen Zahir Tercan, 100 binden fazla gencin katılım gösterdiği ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de konuşma yaptığı kongre ve MHP gençliği hakkında şu sözlerle değerlendirmede bulundu: “Ülkü Ocakları Türk Milleti’nin direncidir. Milletimizin öz evlatları olarak ne gerekirse yerine getirme konusunda gayret içinde olduklarını çok iyi biliyoruz. Ülkü Ocakları bizim gençlerimizin yuvası ve baba ocağıdır. Gençlerimiz orayı ilim ve irfan yuvası olarak görüyorlar; aynı zamanda kötü alışkanlıklardan gençleri arındırmak amacıyla çok iyi çalışmalar yapıyorlar. Kurultayımız Türkiye’de olduğu gibi Avrupa ülkelerinde de ses getirdi. Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi olduğu sürece de kimsenin ülkemizi bölmeye gücü yetmeyecektir. Milletimiz titrer ve kendine dönerse, seçimlerde de değerlendirirse, güçlü bir şekilde TBMM’ye girdiğimiz zaman da ülkemize daha iyi hizmet vereceğimiz de aşikardır. Hem analar bacılar hem ülkü ocakları ve hem de MHP olarak elimizden gelen bütün gayreti sarf edip, her türlü fedakarlığı yapacağımızı cümle alem biliyor. Bu sebeple hayırlı bir kurultay programı oldu, dosta da düşmana da mesajlar verildi. Biz de kurultaydan aldığımız feyz ve moralle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

“İt ürür kervan yürür’ diyerek arkamıza bakmadan gidiyoruz”

Son olarak seçim takvimi yaklaştıkça sürekli güncellenerek çıkan anket sonuçları ve bu anketlerde zaman zaman MHP’nin mevcut yüzde 10’luk seçim barajı altında kalması hakkında soruya cevap veren Zakir Tercan, anketlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Anketlerin toplumu kasten yanılmak amaçlı olduğuna vurgu yapan Tercan, sert konuştu: “Bütün seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi tüm anketlerde 52 yıldır barajın dibinde gösterildi; ama çok şükür hiçbir zaman barajın da altında kalmadık. Anketleri paramparça ettik. Hiçbir ankette partimiz yüzde 10’un altında kalmadı. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman anketleri güle oynaya geçen bir partidir, diğer siyasi partiler gibi de değildir. Dış mihraklar ve içerdeki bir takım güçler hiçbir zaman MHP’nin ileride olmasını istememişlerdir; biz buna rağmen ‘it ürür kervan yürür’ diyerek arkamıza bakmadan gidiyoruz. Bunun için de anketlere asla kulak asmıyoruz, görmüyoruz ve umursamıyoruz. Bu anketler kasten yapılmış anketlerdir, ülkemizi parçalamak isteyenlerin uşaklığını yapıyorlar. Bu yüzden bu anketlere de inanmıyoruz. ”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu