Asayiş

Çalınan halısı komşusuna satıldı, geri isteyince saldırıya uğradı

Keşan’da halısı çalınan bir kişi, giden eşyasını komşusunda buldu. İddiaya göre halısını geri almak için gittiği komşusundan olumsuz yanıt alan mağdur, üstüne bir de saldırıya uğradı.

Olay 8 Ekim Cuma günü Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde yaşandı.
İddiaya göre, 2 gün önce evindeki halıyı yıkayan F.D. daha sonra kuruması için apartmandaki merdiven korkuluğuna astı; ancak almaya geldiğinde yerinde bulamadı.
Halısının çalındığını fark eden F.D. daha sonra ikinci bir şokla karşılaştı.
Çalınan halılarının komşusuna 70 TL karşılığında satıldığını öğrenen halıların sahibi bu sefer geri almak için komşusuna gitti; ancak mağdurun çilesi bununla da bitmedi.
Çalınan halılarının geri isteyen sahibine halıları parayla aldıklarını söyleyen C.K., G.K. ve Ç.H., ‘Parayı getirmeden halıyı vermeyiz’ dedi. Bunun üzerine polise giderek şikayet edeceğini söyleyen mağdur F.D. iddiasına göre, 3 kişi tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya maruz kaldı.

Aynı gün içinde art arda yaşadığı şokların ardından Keşan Polis Merkezi Amirliği’nde soluğu alan mağdur, halısını çalıp satandan hırsızdan ve geri vermek için para isteyen şahıslardan şikayetçi oldu.

Konu üzerine çalışma başlatan polis, çalınan halıyı satın alan C.K. hakkında Suç Eşyasının Satın Alınması Veya Kabul Edilmesi gerekçesiyle soruşturma başlattı. Aynı zamanda halıyı çalıp komşuya satan 18 yaşından küçük Y.Y. hakkında işlem başlatılırken, Y.Y.’nin bulunması için arama çalışmaları yürütülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu