Haberler

Temiz Keşan Derneği’nden ‘Neredeler?’ sorusuna cevabi açıklama

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun, dün bazı sivil toplum kuruluşlarının ve muhtarlıkların Korona virüs ile mücadele konusunda sivil toplum kuruluşlarının belediye ve kaymakamlığa yeterli destek vermediğini belirtmiş ve sitemlerini dile getirmişti. Bugün ise bu açıklamalara Temiz Keşan Derneği‘nden yanıt geldi.
Dernek adına konuşan yönetim kurulu başkanı Ekin Öztürk “Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile görüşmek adına randevu talep ettik. Gerek başkanımızın gerekse bizlerin yoğunluğundan ötürü yaklaşık 1,5 ay görüşme talebimiz karşılık bulmamıştır.” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Saygıdeğer vatandaşlarımız, Ülkemizin ve Dünya?nın yaşadığı bu zor süreç devam ederken 8 Nisan Çarşamba günü Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun yapmış olduğu basın açıklamasında Temiz Keşan Derneği nerede? Neredeler? Eleştirilerine cevaben halkımızı bilgilendirmek ve kendimizi doğru ifade edebilmek adına bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Temiz Keşan Derneği olarak bizler, Türkiye?de görülen ilk Coronavirüs vakasının hemen akabinde Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile görüşmek adına randevu talep ettik. Gerek başkanımızın gerekse bizlerin yoğunluğundan ötürü yaklaşık 1,5 ay görüşme talebimiz karşılık bulmamıştır. Bizler de bu süreçte salgını en az tahribatla atlatabilmek ve milletimize yardımcı olabilmek adına yapabileceğimiz projeler ve destekler için hızlıca bir eylem planı oluşturduk. Denetim Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda Derneğimizin Çevre Mühendisi Sayın Serbay AKSU hem çalıştığı kurumu hem de derneğimizi temsilen Kaymakamlığın kurmuş olduğu Vefa ekibinde yer alarak sahada aktif bir biçimde çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca almayı planladığımız önlemlerden biri olarak; öncelikle Yönetim ve Denetim Kurulu olarak bizler ve Üyelerimizin öncülüğünde Keşan halkının da katılımı ile ayni ve maddi bir bağış kampanyası başlatmayı hedeflemiştik. Lakin ülkemizde yapılan bağış kampanyalarının önünün kesilmeye başlanmasıyla maalesef bu yöntemi şimdilik beklemeye almış durumdayız.

Yine Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun açıklamasının hemen akabinde projelerimizi paylaşmak ve yardımcı olabilmek adına hızlıca bir toplantı planlayarak halkımız için neler yapabileceğimiz konusunda görüşme sağladık. Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin de iş birliği ile bu coronavirüs pandemisinin en az hasarla son bulması temennisiyle Temiz Keşan Derneği olarak tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının sorunsuz karşılanması için ekiplerimizle birlikte sahada olacağımızı kıymetli vatandaşlarımız ve kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Son olarak söylemek isterim ki; Saros Sahillerinin MUÇEV‘e kiralanması adına Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı?na vermiş olduğumuz bilgi edinme dilekçemize yasal sürede cevap verilmemiştir. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Derneğimizin Avukatları, bir üst mahkemeye vereceğimiz dilekçe ile ilgili olarak hazırlıklarını bitirmek üzereler. Halkımızın canı pahasına uğraştığı bu pandemi sürecinde MUÇEV konusunu dile getirmiyor olsak da Temiz Keşan Derneği olarak bizler, sürecin yakın ve sıkı takipçisi olarak davamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün de söylemiş olduğu, “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” sözünün ışında Kıymetli Keşan Halkının gönlü ferah, yüreği aydınlık olsun?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu