Haberler

Sudan sağlığa, kiralamalardan çevre temizliğine.. “Erikli, eski günlerini arattı”

Erikli sakinleri sahilde sezon boyunca yaşadıklarını değerlendirdi. Su probleminden, sahil kiralamalarına, sağlık sorunları ve yoğun kalabalık gibi bir çok problemi anlatan vatandaşlar, yeni sezondan beklentilerini anlattı.

Erikli’de pandemi gölgesi altında başlayan 2020 yaz sezonu yavaş yavaş biterken, Erikli Sahili’nde yaşayan sakinleriyle konuştuk.
Sezon boyunca yaşadıklarını anlatan sakinlerin ilk bahsettikleri konu, yıllardır bitmeyen su problemleri oldu. Zaman zaman akmayan, aktığı zaman da ya tuzlu, ya da çamurlu suyun musluklardan geldiğini anlatan vatandaşlar, aynı zamanda tankerlerle gelen su hakkında konuştu.

Bir diğer büyük problem ise sahildeki sağlık hizmetlerinin olmaması oldu. İçinde doktorun olmadığı, sağlık hizmetlerinin sadece acil hastaları Keşan’a götürmekten ibaret olduğu belirten Erikli’de yaşayan vatandaşlar, özellikle korona virüs salgını sebebiyle tedirgin olduklarını belirtti.

Vatandaşlar aynı zamanda sahildeki kiralamalardan da oldukça dert yandı. Vatandaşlar, MUÇEV tarafından alt kiracılara kiralanan plajlar sebebiyle, rahatça giremediği sahillerde, para ödemek zorunda kalmaktan dolayı mağdur olduklarını söyledi.

Bunun yanında Eriklilileri zorlayan bir başka konu ise özellikle bayram tatili döneminde karşılaşılan yoğunluk ve bu yoğunluk sebebiyle dolaylı olarak yaşanan elektrik ve su gibi hizemetlerin daha da aksaması oldu. Balkonların altında ve plajlarda çadır kurarak konaklayan günübirlikçi tatilciler sebebiyle evlerinden çıkamadıklarını belirten sakinler, bir sonraki dönemde bu konunun giderilmesini isterken, her dönemde bunun artarak devam ettiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu