Son Dakika

Spor Toto’dan Uzunköprü’ye 1 milyon 300 bin TL. ödenek aktarıldı

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Uzunköprü’nün her şeyin en iyisine layık olduğunu vurgulayarak, “Her şeyin en iyisine layık olan Uzunkörü ve Edirneli hemşerilerimizin istifade edebilmesi, özellikle gençlerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerden en üst düzeyde ve en modern şartlarda yararlanabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve teşkilatlarında ilimiz için takiplerimiz ve çalışmalarımız aktif bir şekilde devam etmektedir.” dedi.
Bugüne kadar gençlerin sportif ve kültürel faaliyetleri için Edirne’de Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yatırım ve hizmetlere AK Parti Hükümeti’nin imza attığını belirten Aksal, şunları söyledi;
“Adını, sahip olduğu dünyanın en uzun taş köprüsünden alan ve Türkiye’yi Balkanlar ve Avrupa’ya bağlayan geçiş yolları üzerinde stratejik açıdan önemli bir sınır ilçemiz olan Uzunköprümüzü daha yaşanabilir kent yapmak, gelecek kuşaklara daha güzel bir Uzunköprü bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı nezdinde yaptığımız çalışmalar ve takiplerimiz neticesinde, Spor Toto Teşkilatı tarafından Uzunköprümüze yapılan kaynak aktarımı ile büyük bir hizmetin daha verilmesinin kıvancını yaşıyoruz. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’na, gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonucunda; Uzunköprü yüzme havuzu çevre düzenlemesi, okul bahçelerine halı saha yapılması için 1 milyon 300 bin lira ödenek sağlandı. AK Parti iktidarı ile ilimiz her alanda olduğu gibi Gençlik ve Spor alanında da pek çok hizmet almaya devam etmektedir. Şimdiden bu önemli hizmetlerin Uzunköprümüze ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını dilerim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu