Gündem

Gözler, bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısına çevrildi

Koronavirüsle mücadele tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de kararlılıkla sürdürülüyor. Covid-19 vaka durumlarındaki gerileme ve iyileşen hasta sayılarındaki artış ile birlikte yeni kararlar da gündeme geliyor ve uzun süredir evde kalan vatandaşın gözü Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlıklar tarafından yapılacak açıklamalara çevriliyor.
Koronavirüs önlemleri çerçevesinde dijital olarak gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında bugün yine önemli kararlar alınması ve halka duyurulması bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek bugünkü toplantıda; LGS – YKS tarihleri, 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağında esneme ve 19 Mayıs ile Ramazan Bayramında uygulanması planlanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kararların alınması gündemde..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, liselere giriş sınavı LGS tarihiyle ilgili bugünkü kabine toplantısını işaret etmişti.
Salgın nedeniyle 25 ve 26 Temmuz 2020’ye ertelenen üniversite giriş sınavı YKS’nin de tarihinde değişiklik yapılarak öne çekilebileceği konuşuluyor.

21 Mart 2020’den bu yana sokağa çıkamayan 65 ve üzerindeki vatandaşlar için de esneme olup olmayacağı, sokağa çıkmaları için izin verilip verilmeyeceği de merak edilen konular arasında..
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, geçen hafta yaptığı bir açıklamada; “65 yaş ve üstü büyüklerimiz yaklaşık 45 gündür evden çıkmadılar. Ülkemizde yaklaşık 7 milyon kadar 65 yaş ve üstü vatandaşımız var. Bu şikayetleri biz de alıyoruz. Cumhurbaşkanımız da bunları dinliyor. Cumhurbaşkanımızın şöyle bir talimatı oldu. <Bilim Kurulu’nun bu konudaki değerlendirmesini aldıktan sonra pazartesi günü Kabine Toplantısı’nda bu konuyu değerlendirelim.> dedi. 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bu konuda güzel haberleri olabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün gerçekleştirilecek kritik kurul sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın kameralar karşısına geçerek alınan kararları duyurması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu