Haberler

Bankalar ile PTT önünde yine uzun kuyruklar oluştu

Hafta sonunun ardından bankaların açılmasıyla birlikte, sabah saatlerinde yine kuyruklar oluştu. Sosyal mesafe kuralına nispeten daha fazla dikkat edilen kuyruklar metrelerce uzadı.

Keşan’da her hafta başında görülen banka ve PTT önündeki kuyruklar iki günlük hafta sonunun ardından tekrar hareketlendi. Bankacılık işlerini halletmek, fatura ödemek, kredi almak gibi sebeplerle dışarıda olan vatandaşlar, sadece bankaların önlerinde değil, telekomünikasyon şirketleri ve kuruyemişçilerin önlerinde de uzadıkça uzayan kuyrukları meydana getirdi. İç mekanlara korona virüs önlemleri dahilinde vatandaşlar tek tek içeri alınırken, sırasını bekleyen vatandaşlar ise kaldırımda kuyruk oluşturdu.


Kuyrukların olduğu caddeye girişler, ateş ölçümleri ile birlikte kontrollü olarak yapılırken, maskesiz kişilerin içeri alınmamasına dikkat edildi.
Öte yandan her hafta gördüğümüz sosyal mesafeden yoksun manzaralar, haftanın ilk günü itibariyle görülmedi. Vatandaşlar 2 metrelik sosyal mesafe kuralına uymaya dikkat ettiler, ancak yine de zaman zaman meydana gelirken, söz konusu duruma müdahale etmek üzere bölgede polis ve özel güvenlik ekipleri hazır bulundu.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu