Genel

SOL Parti: “OHAL derhal kaldırılmalıdır!”

Sol Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz, deprem bölgesinde ilan edilen olağanüstü hal uygulamasının kaldırılmasını istedi. Depremde yıkılan kentlerin yeniden inşası için bilimin gerekliliğine vurgu yapan Durmaz, “OHAL ile ancak yeni ve kalıcı bir yıkım yaratabilirsiniz. Buna izin vermeyeceğiz!” dedi

Sol Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Enkazın altında kalan yalnızca kentlerimiz değil, AKP’nin çürümüş sistemidir”

“Şimdi tek adam rejimi, yeniden inşa sürecini de OHAL’le zapturapt altına almaya çalışıyor. İlk hamlesi de mera ve orman alanlarını talana açmak oldu. Yaptıkları yapacaklarının garantisidir. Derhal durun! Bu talanı durdurun!

20 yıllık rant ve talan politikasının yıktığı kentleri, halkın iradesinden bağımsız bir şekilde yeniden kurmak mümkün değildir. Ancak ve ancak deprem bölgesinde yaşayan yurttaşlarımızın katılım süreci örgütlenerek, kentlerin dokusunu, tarihini, demografisini gözeterek, bilimsel raporlarla, teknik ve demokratik kurumların katılımıyla kentlerin yeniden inşası mümkündür. Bu enkazı siz yarattınız siz kaldıramazsınız.

OHAL derhal kaldırılmalıdır!

Kentlerimizi başımıza yıkan gerici, akıl dışı, rantçı zihniyete karşı; bilimle, akılla, yurttaşlarımızla hep birlikte karşı çıkacağız ve kentlerimizi yeniden inşa edeceğiz.  

OHAL ile ancak yeni ve kalıcı bir yıkım yaratabilirsiniz. Buna izin vermeyeceğiz!

Eş-dost yandaş müteahhit ağınızla, liyakatsiz kadrolarınızla yaratığınız yıkımı OHAL kararnamesiyle sürdürmek istiyorsunuz. Deprem bölgesinde yaşayan yurttaşlarımız başta olmak üzere, bilim insanlarının, TMMOB ve Emek-Meslek örgütlerinin katılımları, ortak akıl ve iradeleri ile kentlerimiz yeniden oluşturulmak zorundadır. Bunun gayrısı yalan, talan ve yeniden hüsrandır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu