Haberler

Sis dağılıyor, yağış ve fırtına geliyor..

Bölgemizde bir süredir devam eden sis, yerini fırtına ve yağışa bırakıyor. Yetkililer hafta sonuna kadar devam edecek fırtınaya karşı önlem alınması konusunda uyardı.


Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bölgemizin bu haftasonu Trakya?dan başlayarak Balkanlar üzerinden gelen İzlanda kökenli alçak basınç merkezi ve bu merkeze bağlı cephe sistemlerinin etkisine girmesi bekleniyor.


21 Aralık Cumartesi günü, kuvvetli Lodosla (Güneybatı) (40-60 km/sa) birlikte Trakya ve Marmara?nın batısının yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların etkisine girmesi tahmin ediliyor.
22 Aralık Pazar günü yağışların Marmara genelinde görülmesi bekleniyor. Pazar günü rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Marmara genelinde fırtına şeklinde (60-80 yer yer 100 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
23 Aralık Pazartesi günü Marmara genelinde beklenen yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde ve yer yer kuvvetli olacağı, rüzgarın ise güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), öğle saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde (60-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

22 Aralık Pazar günü akşam saatlerinden sonra başlayacak yağmur ve sağanak şeklindeki yağışın önümüzdeki hafta sonuna kadar aralıklarla devam edeceği, Rüzgarın güneybatı yönlerden Cumartesi günü kuvvetli, Pazar günü ve Pazartesi sabah saatlerine kadar ise fırtına şeklinde (60-90 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının pazartesi gününden itibaren azalarak mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor.

Yetkililer kuvvetli yağış ve fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı yayımlanacak meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması konusunda

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu