Haberler

Sarıkeçe; “İhaleden bizim haberimiz yoktu, aldatılmışız”

10 Temmuz 2020 Cuma günü, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde, Marmara Ereğlisi’nde bulunan BOTAŞ Tesislerini ziyarete giden heyette yer alan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, FSRU ihalesinin 6 Temmuz 2020 tarihinde ihaleye çıkarılması konusunda kesanonline’a verdiği röportajda, ihaleden haberlerinin olmadığını ve bu konuda gerek BOTAŞ yetkililerinin gerekse Helvacıoğlu‘nun hiçbir bilgilendirmede bulunmadığını kaydetti.
“İhaleyi, kesanonline’ın haberinden öğrendim” diyen Sarıkeçe, Köşe Yazarı/ Moderatör Cavit Deniz‘in sorunlarını cevaplandırdı.
Sarıkeçe, “Yazılmış bir senaryo oynanmış. Ne yazık ki; aldatılmışız. Helvacıoğlu, bir çuval inciri berbat etti” şeklinde konuştu.

Saros Körfezi’nde Sazlıdere ve Gökçetepe köyleri arasında yapılması planlanan Saros FSRU Terminali ve Kara Bağlantı Hattı Projesi‘nin yeri konusunda bugüne kadar, Saros gönüllülerinin, Keşan Kent Konseyi’nin, STK’ların, bölge halkının önemli çalışmaları ve ciddi mücadeleleri olduğunu, bu mücadeleye Saros için ve Keşan’ın, bölgenin geleceği için destek verdiklerini belirten Sarıkeçe, “Bize, >Saros’u sizden daha iyi koruyacağız> dediler. Bölgeyi tanımayan, Saros’u bilmeyen insanlarla Saros konuştuk. Üstelik adeta orada bize aba altından sopa gösterildi. Sayın Helvacıoğlu‘nun söz konusu ihaleden haberi olduğuna adım kadar eminim. Bu şu demek oluyor; boşa kürek çekmişiz. kadar Bundan sonrası için samimiyetlerine nasıl inanalım.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı