Haberler

Salih Arslan ile AK Parti’nin dünü ve bugünü üzerine – 5

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Salih Arslan ile AK Parti’nin Keşan’daki kuruluş sürecinden başlayarak, partinin dünü ve bugünü üzerine gerçekleştirdiğimiz özel röportajın bu bölümünde Keşan’da siyasete değindi.

Siyasete yeni adım atan, siyasetçilere seslenen Arslan, ‘küçük dağları ben yarattım’ diyerek sahneye çıkan kişilerden siyasetçi olmayacağını dile getirerek, ehil insanların siyasete el atmaları gerektiğini söyledi. Arslan, “Ehil insanların siyasete diri bir şekilde el atmları gerekiyor. Partilerin yönetim kurullarının iyi seçilmesi grekiyor. Herkesten üye olmaz, siyasetçi olmaz. Parası var denilerek üye yapılıyor insanlar ama Keşan’a bir şey verebilir mi, partiye bir şeyler katabilir mi bunun hesabını yapmaları gerekir adaylarımızın”.

Sözlerine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun kazandığı seçim ardından seçim öncesi vaatlerini gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyerek devam eden Arslan,. “Başkanımız ne söz verdiyse, kısa süre içinde olmasa da, uzun vadede bu sözleri yerine getirmesi gerekiyor. Çünkü vaatlerin hiçbiri yerine gelmezse vatandaş sorar. Vaatlerini yerine getirmeyen kişilerin de siyasette yeri yoktur. Helvacıoğlu sert ve güzel bir giriş yaptı, AK Parti gibi bir hizmet partisinin bir önderi olarak, bu güne kadar yapılanların devamlılığının saplanması gerekir. Bu da il başkanı, milletvekili ve bakanlarla koordineli olarak çalmasından geçiyor. Ama elinde sihirli değnek de yok. Zaman tanımak lazım. İleriki yıllarda daha güzel hizmetler olursa zaten genel merkez de onları boş bırakmaz, ya yerlerini korurlar ya da daha ileri taşırlar.” dedi. Bunlar için de parti tabanına kulak verilmesi gerektiğinin altını çizdi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu