Reklam
Haberler

Keşanlı gençlerin oyunu dakikalarca ayakta alkışlandı

Keşan’da bir araya gelen 4 arkadaş, kültür sanat topluluğu oluşturdu. 2. Dünya Savaşı sırasında romanlara uygulanan soykırımı sahneye taşıyan ekip, acıyı dansla harmanlayarak izleyiciyi önce güldürüyor, sonra üzüyor ve en sonda da salondan ayrılırken düşünmeye itiyor.Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu bünyesinde kurulan 3+1 Kültür ve Sanat Kulübü Türkiye?de ilk defa oynanan bir oyun sahneledi. 22 Aralık 2019 Cumartesi akşamı sahnelenen oyunda, 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi katliamına kurban giden yaklaşık 500 bin romanın acı dolu hikayesi anlatıldı.


Salonu dolduran seyircilerin, pür dikkat izlediği oyunda roman katliamı ve soykırıma insanlık dışı olduğunu ifade ederekkarşı çıkan bir Nazi askerinin hikayesi sahnelendi.
Oyunda, her sahnesi etkileyici olan dramın yanında dans gösterileri de göz doldurdu, roman havaları eşliğinde dans eden dansçılara, seyirci de gerek alkış, gerekse oynayarak katıldı.Oyunun sonunda Goran Brevoviç’in Ederlezi isimli şarkısı ile final yapan ekibi, salonda bulunan yüzlerce kişi dakikalarca ayakta alkışladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu