Genel

Rıfat Mangır, Keşan Ziraat Odası Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Keşan Ziraat Odası Başkan Adayı Rıfat Mangır, seçimler öncesinde açıklamalarda bulundu. “Keşan Ziraat Odasının şu anki atıl durumunu kabul etmiyoruz” diyen Mangır, projelerini anlatarak Beyaz Listeye destek istedi.

Keşan Ziraat Odası seçimleri 7 Şubat Salı günü yapılacak. Seçimlerde Beyaz Liste ile başkanlığa talip olan Keşan Ziraat Odası’nın önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Mangır Rıfat Mangır, adaylığı ile ilgili basına açıklamalarda bulundu.
Sözlerine korona virüs pandemisiyle birlikte önemi daha da anlaşılan ziraat ile ilgili açıklamalar yaparak başlayan Mangır, “Bu güne kadar sadece bizleri ilgilendirdiği söylenen ziraatın aslında ulusal güvenliği ilgilendiren bir gıda güvenliği konusu olduğunu tüm dünya anladı. Bizler ziraatın önemini biliyoruz, yaptığımız işin kıymetinin farkındayız.” dedi.

“Keşan Ziraat Odasının şu anki atıl durumunu kabul etmiyoruz”

Sözlerinin devamında Keşan Ziraat Odası’na yönelik değerlendirmeler ile devam eden Beyaz Liste Adayı Mangır, şöyle konuştu: “Bizler Keşan çiftçisinin çatı örgütü olan Keşan Ziraat Odasının şu anki atıl durumunu kabul etmiyoruz. Keşan Ziraat Odası Keşan çiftçisinin ön büyük yol göstericisi ve destekçisi olmalıdır. Çiftçimizin sorunlarını yerinde gözlemleyip onlara bu konuda nasıl mücadele edileceği konusunda destek olmalıdır. Bizler seçildiğimiz takdirde mühendislerimizi masa başlarında değil sahada çiftçimizin sürekli yanında olmasını sağlayacağız. Teknik personelimizi sahayı gezerek,  üyelerimizi bitki hastalıkları ile mücadele edilmesi,  verimliliğin arttırılması gibi konularda en büyük destekçisi yapacağız.”

“Çiftçi nüfusunun gençleştirilmesi için çalışmalara derhal başlayacağız”

“Bizler buraya aday olduğumuzda seçilelim yeter anlayışında değiliz, bizler faydalanalım değil fayda sağlayalım anlayışındayız. Bizler seçildiğimizde ziraat odası olarak bölgenin diğer sivil toplum örgütleri ile ortak projeler geliştirip gerek çiftçiliğe olan talebin arttırılması, gerekse yaşlanmaya yüz tutmuş çiftçi nüfusunun gençleştirilmesi için çalışmalara derhal başlayacağız. Muhtarlarımız ve köy temsilcilerimizi ile sürekli irtibat halinde olup ortak aklı Keşan Ziraat Odasında tesis edeceğiz. “

“İktisadi işletmenin üyelerin girdi ihtiyaçlarının tamamını karşılayabileceği duruma getireceğiz”

Açıklamalarının sonunda, “Keşan Ziraat odası olarak bölgenin üyelerine en az fayda sağlayan odayız maalesef. Keşan Ziraat odası sadece üyelerinin evrak işlerini gerçekleştirmeyi kendine ana iş olarak benimsemiştir. Üyelerinin tarımsal girdilerinin temin edilmesinde zorluklar ile karşılaşmaması için kurulan iktisadi işletme çevre ilçelerde bulunan iktisadi işletmelerin adeta şubesi olmuş onların iş hacminin yanından bile geçememektedir. Bizler seçildiğimizde iktisadi işletmenin üyelerin girdi ihtiyaçlarının tamamını karşılayabileceği duruma getireceğiz. Bunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.” ifadelerini kullanan Mangır, üye ve delegelere çağrıda bulunurak, “7 şubat Salı günü yapılacak olan Ziraat Odası seçimlerinde bölge çiftçimize ve bölge ziraatına ortak akıl ile fayda sağlamak için çıktığımız bu yolda Beyaz Liste olarak desteğinizi bekliyor. şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu