Asayiş

Polis araçları tek tek durdurdu muafiyet belgesi sordu

29 Nisan’da başlayan ve 17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanmada polisinin denetimleri sürdü. Polis, tek tek durdurulan araçlarda muafiyet belgesi sordu, olmayan veya suiistimal edenlere uygulanacak cezai işlem için tutanak tuttu.Keşan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri muafiyet belgesi olup trafiğe çıkan ve onların arasına karışarak seyahat etmeye çalışan kişilere yönelik bir dizi uygulama yaptı. Başta Cumhuriyet Meydanı olmak üzere, şehrin çok sayıda notasında denetimde bulunan ekipler, tüm yönden gelen araçları bir bir durdurdu ve içindekilerin belgelerini didik didik kontrol etti.


Denetlemelere herhangi bir belgesi olmayan ve markete ailecek araçla gitmeye çalışan çok sayıda kişi takılırken, polisler de bu kişiler hakkında kendilerine cezai işlem uygulanmak üzere tutanak hazırladı.

Araçların yanı sıra yayalara yönelik denetlemeler de devam etti.  Şehir merkezinde, hemen hemen her köşede gerçekleştirilen denetimlerde, muafiyeti ihlal edenlere gerekli tutanak tutulurken, merkeze çıkan yollarda da denetim vardı. Muafiyet belgelerini gösterenlerin de belgede belirtilen güzergahları ile ilgili sorgulama yapılırken denetimlerin aynı sıklıkla devam edeceği belirtildi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu