GündemKeşan

KEDAF’tan Er Caner Sarmaşık’ın vefatı konusunda sükunet çağrısı

Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu (KEDAF) İdlib’te hayatını kaybeden Piyade Er Caner Sarmaşık’ın ardından geçtiğimiz günlerde Keşan’da yaşanan protestolar hakkında açıklama yaptı. Sarmaşık’ın ölümü hakkında ileri sürülen iddiaların soyut olduğu ve adli sürecin devam ettiğimi belirten KEDAF, roman halkını sükunete davet ederek provokasyonlara kapılmama çağrısında bulundu.

KEDAF yönetim kurulu adına açıklama yapan, başkan Hasret Dinç tarafından yapılan açıklamada gelişmelerin üzüntü verdiği dile getirilerek şu ifadelere yer verildi: “Kırklareli’nin Vize ilçesinde ikamet eden ve sınır bölgesinde vatani görevini yerine getir iken üzücü bir şekilde hayatını kaybeden Caner Sarmaşık’ın vefatı ülkemizde yaşayan roman toplumunu derinden üzmüştür”

“Doğruluğu olmayan paylaşımlar tepkilere yol açtı”

Merhumun vefatından sonra çevrelerden ve bazı yakınları tarafından ortaya bazı iddialar atılmaktadır, bunlar sosyal medyada paylaşım ve canlı yayınlar ile bir takım bilgilerin doğruluğu olmadan söylenmesi yanlış tepkilere yol açmaktadır.
Merhum askerin vefatında üzerinden yaratılan söylemlerinin hiç bir doğruluğu bulunmamasına rağmen roman toplumu tarafından bazı tepkilere yol açmıştır, engellemelerimize rağmen maalesef Keşan’ımıza da benzer bir yürüyüş meydana gelmiştir.
Doğruluğu olmayan söylemleri duyan kişiler yaptığı canlı yayınlar ve paylaşımlar tepkilerin büyümesine yol açmıştır.
Doğruluğu kesin olmayan bilgileri paylaşmanın ülkemizde yaşayan kadim roman toplumuna zarar verdiği kesin ve nettir ve kendilerinin suç işlediği anlamına gelmektedir.

“Kardeşimizin Şehit statüsünde alacağını düşünüyoruz”

Yapılan söylemler, resmi bilgi, belge ve kanıtlanmadığı sürece soyut iddialardır .Bir ailemizin ocağına ateş düştüğü unutulmamalı bu ailemiz üzerinden provokasyona benzer hiç bir hareket yapılmamalıdır. Caner Sarmaşık görev yaptığı yer Suriye bölgesidir intihar bile olsa bu kardeşimizin Şehit statüsünde alacağını düşünüyoruz.
Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu ve Gazi Uzman Çavuş olarak coğrafyamızda yaşayan kadim roman toplumunun sükunete davet ediyorum, Ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran bizlerinde bu günlerde virüs illetine kapanma sürecinde olduğumuz unutulmamalı yaptığımız yada yapacağımız bazı hareketlerin suç oluşturduğunu hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca Keşan’da meydana gelen yürüyüşte ortaya çıkabilecek her tür ihtimalini değerlendirip hiç bir sorun çıkmadan gurubun dağılmasını sağlayan tüm polis teşkilatımıza Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu olarak teşekkür ediyoruz.

Adli ve hukuki sürecin devam ettiğini biliyoruz. Bu sürecin sonunda şehit ailesinin yasal haklarını alacağını düşünüyoruz. Merhuma Allah’tan Rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu