ÖZEL HABER

Pazarda yer bulamayan üretici derdine çare arıyor

Kapalı alana alınan Salı Pazarı‘nda kendi ürettiklerini satamayan esnaf çözüm bekliyor.Devlet üret diyor ama satamıyorum”
Keşan’ın köylerinde ve merkezinde ürettikleri yumurta, bal, tereyağı gibi malzemeleri satmak için Salı Pazarı’na gelen üreticiler, pazarda kendilerine yer verilmemesinden dolayı satış yapamıyor. Kapalı alana alınan pazarda kendilerine tezgah verilmediği için satışını pazaryeri girişindeki duvarın üstünde yapmakta olduğunu belirten bir üretici, konu hakkındaki mağduriyetini “Devlet bana üret diyor; ama ben satamıyorum” diyerek dert yandı.“Üretici satış yapmak için çözüm bekliyor”
Ürettiklerini kendisine tezgah yeri verilmediği için satamadıklarını belirten üretici “Ben 67 yaşında adamın, devlet bana üret, ürettikleri sat demiş. Ancak bana ‘burada satış yasak sen satamazsın’ diyorlar. Devlet bana üreteyim diye hibe veriyor. Bana destek veriyor. Bana gelmiş diyorsunuz ki üreticilere yasak satamazsın. Biz ölelim mi yani? Bu yaşta geçinmek için geldim buraya ancak tir tir titriyorum.” dedi.
Daha öncesinde Ahmet Gücüyener Caddesi üzerindeyken kendisine ait bir yeri olduğunu dile getiren yumurta üreticisi vatandaş, “Ben orada 2 senedir gayet rahattım. Tek sattığım yumurta. Gelip test etsinler tahlil yapsınlar” dedi.

Pazaryerindeki dağılımın kapalı olmasından dolayı sınırlı sayıda yer verilmesinden olmsuz etkilenen üretici “Birazdan gelecek bana git buradan diyecekler ve biz de gideceğiz. Ama nereye gideceğiz” diyerek yetkililerden çözüm bekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu