Genel

Patili Dostlar podyumda parladı

Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve KE-HAYKO (Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği) işbirliğiyle düzenlenen 1. Trakya Pet Fest kapsamında ‘Patili Dostlar Güzellik Yarışması yapıldı. Podyuma çıkan can dostları güzelliklerini sergiledi.Keşan Belediyesi tarafından Paşayiğit Mahallesi’nde kurulan ve yarın açılışı yapılacak ‘Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ patili dostların geçidine sahne oldu. Farklı kategorilerde düzenlenen güzellik yarışmasına 20 köpek ile 10 kedi katıldı. Sahipleri ile birlikte podyuma çıkan tüylü dostlar juri karşısına çıkarken, sahnede oldukları sırada onları izleme gelen çocukların sevgi seliyle karşılaştı.
Sahiplerinin can dostlarıyla tanışma hikayelerini ve yeteneklerini anlattığı güzellik yarışmasında jüri üyeleri de oylama yaptı.Patili Dostlar Güzellik Yarışması’nın açılış konuşmasını yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 72 dönümlük alanda kurulan merkezin Trakya’nın en büyük bakım evi olacağını belirterek, aileler ve çocukların boş vakitlerinde buraya gelerek keyifli zaman geçirebileceklerini de söyledi. sözlerine Trakya’daki diğer belediyelere örnek olmak istediklerini belirterek devam eden Helvacıoğlu, “Buradan tüm belediyelere sesleniyorum, hodri meydan! Siz de can dostlarımız için hepiniz aynı şeyi yapın. Ne olur bizi de geçin, can dostlarımız için daha büyük hizmetler yapın. Çünkü can dostları her şeyin en iyisine layık. Can dostlarımız unutulmuş. Can dostlarımızı daha fazla hatırlama zamanımız geldi. Onları podyumlara çıkarmalıyız, evlerimizin en güzel köşelerinde bakmalıyız. Onlar bizim hayatımızın bir parçası, bizden merhamet bekliyorlar.”Yarışmaya “Şans” adlı köpeğiyle katılan Asya Kayahan da hayvan sevgisinin en güzel duygulardan olduğunu ifade etti.

İnsanların sokak hayvanları için sokağa her gün bir kap su, bir kap yemek koyması gerektiğini ifade eden Kayağan, “Böyle bir yarışmaya ilk kez katılıyorum. Köpeğimle birinci olmak istiyorum ama daha çok sokaktan sahiplenilen bir köpeğin yarışmada birinci olmasını istiyorum.” diye konuştu.

İki köpeğiyle birlikte yarışmaya katılan Doruk Şen ise en iyi dostunun evinde baktığı kedi ve köpeklerin olduğunu ifade ederek, “Onlarla çok iyi anlaşıyoruz. Sadece evdeki değil tüm sokak hayvanlarını çok seviyorum. Büyüyünce veteriner olmayı istiyorum. Böylece sokak hayvanlarına daha çok yardımcı olacağım.” dedi.

Gülden Yumuşak ise yarışmaya katılan tüm hayvanların çok güzel olduğunu belirterek, “Birinci olmasak da can dostum benim, gönlümün birincisi. Gerisi önemli değil.” dedi.

Eylül Ece Sönmez, can dostuyla yarışmaya katıldığı için mutlu olduğunu belirterek, sokak hayvanlarının sahiplenilmesi gerektiğini kaydetti.

Noter huzurunda yapılan jüri oylamasının ardından yarışmada dereceye giren kedi ve köpeklerin sahiplerine madalya ve mama verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu