EkonomiGenelÖZEL HABER

Pandemi sürecinin tüm zorluklarına göğüs germeye çalışan esnafın bekleyişi sürüyor

Türkiye’de koronavirüs vakalarının azalmasının ardından alınan tedbirler için de gevşemeye gidildi. Kademeli normalleşme dönemi ile birlikte, gerek sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinin daha geç saatlere çekilmesi, gerekse haftalardır kapalı olan iş yerlerinin tekrar açılması ile birlikte piyasaya nispeten hareketlilik geldi.
Keşan esnafı, pandeminin yıkıcı etkilerinin yavaş yavaş geride kaldığı süreçte son ekonomik durumlarını değerlendirdi. Bazı esnaflar, işlerinde henüz bir hareketlilik oluşmadığını ve süregelen ekonomik sorunların devam ettiğini söylerken; bazı esnaflar ise özellikle düğünlerin başlaması ile birlikte alışverişlerin arttığını söyledi.
Öte yandan okulların kapalı olması ve özellikle de Keşan’da ekonomiye önemli ölçüde katkısı bulunan kışlalarda çarşı izinlerinin olmadığını belirten esnaflar, bir taraftan da çiftçilerin hasat zamanını beklediklerini söyledi.

Kabine yarın toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs gündemi ile yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak.  Toplantıda yeni normalleşme kararlarının alınması bekleniyor. Pazar günleri süren kısıtlamanın kaldırılması ve hafta içi kısıtlama saatinin ileriye alınması da gündemde olacak.
Yarın toplanacak Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak kararları dört gözle bekleyen esnaflar, özellikle sokağa çıkma kısıtlamasında saat sınırının kaldırılmasını umuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu