BölgeÇevreGündemTurizm

ESTAB’ın ‘hayalimizdi’ diyerek yaptığı manidar paylaşıma ‘EÇEV yıktı’ yorumu geldi

ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, daha önceden birlik tarafından sunulan ancak kabul edilmeyip, ihaleye çıkarılan Saros sahillerinde halkın ücretsiz kullanımına açılması planlanan taslak projeyi paylaştı. “Hayal edilen Saros ücretsiz halk plajları” başlığı ile yapılan paylaşıma “Hayallerimizi Edirne Çevre Vakfı mı yıktı?” yorumları yapıldı.

Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında Saros sahillerinin kullanımı için hazırlanan taslak projenin sunumunu gerçekleştirmişti. Belirlenen yerlere uyarlanabilmesi tavsiye edilen proje içinde duş kabinleri, büfe, yüzer iskele ve can kurtaran istasyonu gibi çok sayıda ücretsiz kullanıma açık imkan bulunurken proje kabul edilmemişti.Konu hakkında ESTAB’ın sosyal medya hesabında #tbt etiketi ile paylaşılan proje “1 Mayıs 2020 tarihinde hedef proje olarak taslağını hazırladığımız, birlik başkanımız Süleyman Paçaman’ın 8 Ocak 2021 tarihinde İl Genel Meclisi’nde yaptığı “Saros için Hedef Projeler” sunumunun başlıklarından biri ‘Saros Halk Plajlar Projesi’ idi
Tanım: Saros’un Edirne ili sınırları içerisinde kalan kıyı kumul alanlarından bazılarını Halk Plajı modeli ile işletilmesini sağlamak.
Amaç: Saros bölgesin de yaşayan vatandaşlarımız ve gelen misafirlerin özgürce kumul alanı kullanarak, hiç bir yaptırımla karşı karşıya kalmadan, herhangi bir harcama yapmaya gerek kalmadan denize girip güneşlenebileceği nitelikli alanlar yaratmak
Hayallerimizin gerçek olduğu bir Saros dileği ile herkese sağlıklı günler diliyoruz.” ifadeleri ile paylaşıldı. Yapılan paylaşıma ise “Hayallerimizi Edirne Çevre Vakfı mı yıktı?” yorumları yapıldı.

Öte yandan gerek Keşan’daki gerek siyasi partiler, gerekse sivil toplum kuruluşları tepki ile karşılanan ve bu hafta yapılacak ihalede Keşan Belediyesi’nin alacağı rol ve atacağı adımlar da merak konusu oldu. Henüz belediye tarafından konu hakkında hiçbir açıklama yapılmazken, Saros Sahillerinin bundan sonraki akıbeti vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu