Genel

Paçaman yeniden ESTAB başkanı seçildi

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Meclis Toplantısı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü, Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saat 15.00 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, ESTAB Başkanı Süleyman Paçaman ve ESTAB Meclisi katıldı.

2021 yılı gelir gider bütçesi

Toplantı, 2021 yılı birlik bütçesinin görüşülmesiyle başladı. 2021 yılı gelir ve gider bütçesi 352 bin 706 TL olarak belirlendi.

Birliğin faaliyet sahası içerisinde bulunan turizm belgesi olan ve turizm belgesi olmayan otel, pansiyon ve konaklama tesislerinden alınacak olan katılım payında artış yapılmayarak turizm belgesi olan otellerden yatak başına 35 TL, turizm belgesi olmayan otel, pansiyon ve konaklama tesislerinden yatak başına 20 TL olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verildi.

2021 yılında 1 adet sözleşmeli personel çalıştırılması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Süleyman Gürsel Paçaman yeniden başkan seçildi

Toplantıda seçimlere geçildi. Yapılan seçimlerde Süleyman Gürsel Paçaman mahalli seçimlere kadar 3 yıllığına yeniden birlik başkanı seçilirken; 1. Başkan Vekili Olcay Soran,  2. Başkan Vekilliğine ise, Abdi Kıyakoğlu seçildi.

Birlik katip üyeliklerine ise, İsmail Aliş ve Sezgin Gündoğdu seçilirken; yedek üyeliklere Osman Gülcan ve Şebnem Çelik seçildi.

Birlik Encümen üyeliğine Sezgin Gündoğdu, Osman Gülcan, Orkun İşçimen ve Ethem Toptani seçildi.

Daha sonra Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine Olcay Soran, Erdinç Can ve Volkan Korkmaz’ın seçilmesine oy birliği ile karar verildi.

Birlik Denetim Komisyonu Üyeliğine ise, İsmail Aliş, Abdi Kıyakoğlu ve Erdoğan Gümilcineli seçildi.

Birliğin 2020 yılı kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi ve birliğin 2020 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi ile iliği maddeler Olcay Soran tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Birliğin 2020 yılı denetim komisyonu raporunun bilgi amaçlı meclise sunulması ile ilgili madde Erdoğan Gümülcineli tarafından okundu. Madde üzerinde oylama yapılmadı.

Huzur hakları belirlendi

Toplantıda, daha sonra huzur haklarının belirlenmesine geçildi. Birlik başkanının huzur hakkı 828,93 TL, encümen üyelerinin 331,572 TL, meclis üyelerinin ise, 248,679 TL olarak belirlendi.

Birlikte çalışan sözleşmeli personelin Toplu Sözleşme İmzalama Yetkisinin Birlik Başkanına verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Keşan Belediyesi, Enez Belediyesi, İpsala Belediyesi, İl Özel İdare ile Güney Edirne Katı Atık Birliğinin 5393 Sayılı Belediye Kanununun “diğer kuruluşlarla ilişkiler” konulu 75. Maddesinin a, b, d fıkralarında belirtilmiş hususları kapsayan ve iş birliği detaylarının her iki kurum tarafından planlanacağı, Birliğin faaliyetlerinin Keşan, Enez, İpsala ilçeleri ve mücavir alanlarda daha etkin bir şekilde yürütülmesi için protokol hazırlanması ve hazırlanan protokolün imzalanması için birlik başkanına yetki verilmesi görüşülerek oy birliği kabul edildi.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu