Keşan

Öztürk: “Bunu görmeyen ‘gönül belediyeciliği’, sokak aralarını nasıl yapacak?”

Keşan Belediyesi hizmet binasının önündeki parke taşlar, yerinden kaldırılmasından bir ay geçti ancak yerine konulmadı. Belediye’nin kendi binası önündeki alanın yapılamasını eleştiren CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Alaaddin Öztürk, “Sokak aralarının durumunu tahmin edemiyorum” diyerek ‘gönül belediyeciliği’ söylemi üzerinden yüklendi.

Keşan Belediyesi hizmet binasının giriş kapısı önünde bulunan alandaki parke taşlardan bazıları geçtiğimiz ay pazaryerindeki mazgalların döşenmesi sırasında kaldırıldı. Su olukları yapılması işlemi için alandaki taşlar söküldükten sonra yapı çalışmaları başlatıldı. Oluk inşa işi tamamlanmasının ardından, çimento harcı için kullanılan kumlar, daha önceden taşları sökülen ve araçlar tarafından halen otopark olarak da kullanılan alana döküldü.
Gerek personel gerekse yöneticiler ve vatandaşlar tarafından binaya girişler için kullanılan kapıya yaklaşık 10 metre kadar yakın olan alandaki taşlar aradan uzun zaman geçmesine rağmen henüz yerine konulmadı ve bölge kum zemini ile kaldı.


Mevcut durumun bir belediyeye yakışmadığını söylen Keşan Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Parti’li üyesi Alaaddin Öztürk konuya tepki göstererek eleştiride bulundu. Öztürk, “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun da her gün gelip geçtiği alanı yapmayan ‘gönül belediyeciliği’, ara sokakları nasıl yapacak, bunu tahmin edemiyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu