GenelSiyaset

Memleket Partisi kurultayın ardından il ve ilçe ziyaretlerini sürdürüyor

Memleket Partisi Edirne il örgütü ziyaret turlarına başladı. ‘Sahaya iniyoruz’ sloganı ile Edirne, Uzunköprü, ve Enez’de ortak basın açıklaması düzenleyerek gündeme dair açıklamalar yapan heyet, Keşan’da bir araya geldi. Türkiye’nin ekonomik ve siyasal durumunun fotoğrafını çeken parti yöneticileri, Memleket Partisi’ne katılmak için davette bulundu.

Memleket Partisi Parti Meclisi üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Beste Kayacıklı, Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş ve Enez İlçe Başkanı Osman Tezer ve partililerin katılımı ile ortak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Memleket Partisi’nin 1. Olağan Kurultayı ardından Edirne il örgütü olarak gurur ve mutlulukla çalışmalara devem edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“‘Mutlu azınlıklar” olarak kalma arzusu memleketimize zarar vermektedir”

“Memleket Partisi 2023’te planlanan ilk seçimlerde oy pusulasında yerini alacaktır. 3 ay içerisinde seçimlere girme hakkını kazanan başka bir parti görülmemiştir. Bu örgütlenme başarısı ve bir umudun doğal sonucudur. Memleket Partisi’nin seçimlere girme hakkını kazanması, Türkiye’nin geleceği için çok önem arz etmekteydi. Sıkışmış, kutuplaşmış, kadrolaşmış bir Türkiye’nin kimseye faydası olmadığını görüyoruz. Bu durumdan fayda görenlerin “mutlu azınlıklar” olarak kalma arzusu memleketimize zarar vermektedir. Bir tarafta “yeter ki gitmeyeyim” diğer tarafta “yeter ki gitsin” siyasetinin ilkesiz ve onursuz kararları vatandaşlarımıza her gün zarar vermektedir.

“Kararların keyfi olduğu bir sistemin kaçınılmaz sonuçlarını yaşıyoruz”

Genel Başkanımız Muharrem İnce, 3 yıl önce “Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olacak.” dediğinde abarttığını düşünenler olmuştu. Geldiğimiz nokta bunun ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Bu basit bir hesabın öngörüsüydü. Adaletin doğru işlemediği, liyakatin olmadığı, kararların keyfi olduğu bir sistemin kaçınılmaz sonuçlarını yaşıyoruz.

Meclisin çalıştırılmadığı, keyfi kararlar ile ülkenin yönetildiği, denetlemenin olmadığı ve adil yargılanmanın olmadığı “ucube” bir sistemin içerisine hapsolmuş durumdayız. Bu durumdan çıkacağız. Bu durumdan kendi iç dinamiklerimizle çıkacağız. Kimseden emir almadan kimseyle kapalı kapılarda hesap kitap yapmadan, gizli anlaşmalar yapmadan çıkacağız. İlkelerimizden taviz vermeden çıkacağız. Adaletin işlediği, liyakatin yüksek olduğu, bilime inanan, laik ve Atatürk ilkelerinde bir Türkiye için mücadele edeceğiz.”

“Vatandaş çözüme ikna olmak istiyor”

Memleket Partisi işte tam da bu yüzden tam zamanında kurulmuştur. Ekonomi, sağlık, eğitim, yargı ayaklar altındadır. Ne bir sistem vardır ne bir planlama. Memleket Partisi olarak biz bunları düzeltemeye talibiz. 3 koltuk fazla kapma siyasetinin Türkiye’nin çeyreğini bile ikna etmeye yetmediğini görmek gerekir. Vatandaş sadece çözüm istemiyor. Çözüme ikna olmak istiyor lakin 20 yıl kaybettik bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülümüz yoktur.

Bizim bunlara çözümlerimiz var. Vatandaşı da nasıl ikna edeceğimizi biliyoruz. Artık sahaya iniyoruz. Partimiz resmiyete kavuştuğuna göre önümüzde seçimlere kadar sıkı çalışmamız gereken bir dönem var.
2023 seçimlerinde partimiz oy pusulasında yer bulurken üyelerimizin de desteğini aldığı takdirde genel başkanımız Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayımız olacaktır.

Bircan’ın Parti Meclisi üyeliği

Edirne örgütü olarak en hızlı örgütlenen illerden biri olduk. En hızlı sahalarda olanlar da yine biz olacağız.
Bu yolda Edirne’mizden Parti Meclisine rahmetli vekilimiz Erdin Bircan’ın oğlu Erdem Bircan’ı 11. Sıradan seçmiş olmamız ve kendisinin genel sekreter danışmanı olarak atanması da bizler için ayrıca sevindiricidir. Bu vesile ile Edirne’miz ve genel merkezimiz arasında koordineli ve doğru bilgi akışıyla çalışacak olmamız bizleri daha güçlü kılacaktır.

“Memleket Partisi bölen değil bölenlere engel olandır”


Bize “bir bölen” diyenlerin hepsi “aman tadımız kaçmasın” diyerek korkanlardır. Uyguladıkları algı operasyonları ile vatandaşlarımızı kandırmaktadırlar.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en çok oyu alan kazanmaz. Bu bir belediye başkanlığı seçimi değildir. En çok oyu alan kişi %50yi geçemediği takdirde tekrar seçime gidip 2. turda tekrar en güçlü rakibi ile yarışmak zorundadır. Halbuki Belediye seçimlerinde en çok oyu almış aday %20 almış olsa bile seçimi kazanmış sayılır. Hangi matematik hesabı bu sistemde muhalefetten birinin çıkmasına bölen diyebilir? Erdoğan karşısında %50’den fazla oy alan biri var da biz mi engel olduk? Memleket Partisi bölen değil bölenlere engel olandır. Cumhuriyetimize düşman, Atatürk’e kini olanların adını Cumhurbaşkanlığı adaylıklarında artık görmüyorsak bunu bizim çıkışımız sağlamıştır. Böyle bir hatayı yaparlarsa bizim varlığımız bölen mi olur yoksa birleştiren mi? Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

“Birbirine benzeyen ve bize son 20 yılın aynısını yaşatmayı vaat eden düzene itiraz ediyoruz”

Ne kadar çok aday olursa o kadar çok küskün kendine yakın hissettiği aday için sandığa gider. “O aday olursa ben oy vermem” diyenler oy vermediklerinde Erdoğan’a destek olmuş olmayacaklar mı? İşte asıl bölen Atatürk ilkelerinden uzak isimleri önümüze “kurtarıcı” diye getirenlerdir.

Memleket Partisi 2018 seçimlerinde partisinden %8 daha fazla oy almış Muharrem İnce önderliğinde kurulmuş ve hedefi muhalefette kalmak olan bir parti değildir. Memleket Partisinin tek hedefi iktidar olmaktır. Partisinden daha az oy alanların, hatta genel başkanımız Muharrem İnce’nin aday gösterildiği partisinden fazla aldığı oyu bile alamayanların “kurtarıcı” gösterildiği bu düzen ancak mutlu azınlıkların memnun olduğu bir çarkın parçasıdır.

Birbirine benzeyen ve bize son 20 yılın aynısını yaşatmayı vaat eden, referanslarını son 20 yılda bize yaşattıkları yanlışlardan oluşan, tekrarlardan oluşanların kurtarıcı gösterildiği düzene itiraz ediyoruz.

Ulu önder Atatürk’e saygı duymayanların hakaret edenlerin bize Atatürkçülük tasladığı düzene itiraz ediyoruz. Atatürk’e hakaret eden, ilkelerini benimsemeyenlerin karar verici olduğu düzene itiraz ediyoruz.

İşte bu yüzdendir ki yaptıkları algı ile vatandaşların gerçeği görmesini engellemeye çalışanlar vardır.

PKK’ya terörist demekten çekinen, Fetö’ye “hocam” diyenlerin birleştiği bir ortak nokta var ise bu anca ve ancak Cumhuriyetimize zarar vermek olabilir. Bu kişilerden Cumhuriyetimize yarar bir sonuç çıkmaz.

Pazarda cepler boşalırken, ayakkabı kutularını dolduranlardan,

Atatürkçüyüm deyip, Atatürk’e hakaret edenlere rozet takanlardan,

Bir gün hocacı bir gün liberal bir gün milliyetçi olanlardan,

Adalet yok olurken orada değilmiş gibi günah çıkaranlardan,

Atatürk’ün meclisine terörist kontenjanından girenlerden

Bize hayır gelmez. Memleketin kurtuluşu önce Memleketi sevmekle olur. Koltuğunu seven, cebini seven memleketini sevemez, insanını sevemez.

Tüm hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı Memleket için Memleket Partisine davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu