Genel

Müjgan Mercan 112 Acil Sağlık İstasyonunun yapılacağı alandaki ağaçlar seralara taşındı

Keşan Belediyesi, Enez Kavşağı yakınlarında bulunan ve Mercan Ailesi tarafından 112 Acil Sağlık İstasyonu yapılacak. Alandaki ağaçların yerinden söküp, seralarında muhafaza altına alınma işlemleri ise bugün itibariye başladı.


Konuyla ilgili olarak Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Tahir Özçınar, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper Biçer ile Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekibi ve Mercan Ailesi adına Cüneyt Yüksekdağ katıldığı basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasında ilk olarak Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı konuştu.

Balcı, Enez Caddesi’nde Mercan Ailesi tarafından Müjgan Mercan Acil Sağlık İstasyonu kurulacağı alandaki ağaçların söküm çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “Her zaman olduğu gibi çevreye önem veriyoruz. Çalışmanın yapılacağı bölge Efes yolu üzerinde. Trafik anlamında merkezi bir noktada. Kavşaklara yakın. Nasıl Çamlıkent bölgesindeki 112 Acil istasyonu ne derece önemliyse buraya yapılacak olan istasyon da o derece önemli olacak. Ağaçlarımızın seralarımıza naklini gerçekleştireceğiz. Bu konuda herkesin gönlü rahat olsun.” dedi.

Daha sonra söz alan Kılıç, şunları söyledi: “Söz konusu alanda 112 acil istasyonu yapılması planlanmaktadır. 2 katlı bir istasyon ve toplamda 204 metrekare inşaat alanı olacak. Enez Caddesi’nde cephesi olacak ve araçlar buradan giriş-çıkış yapacaklar. Projemiz valilik tarafından onaylanmıştır. Müjgan Mercan 112 Acil İstasyonumuzun yapımına Mercan ailesi tarafından önümüzdeki günlerde başlanacaktır. Hayırlı olmasını diliyoruz. 112 istasyonumuzun olacağı bölgedeki ağaçların köklerini güzelce açarak, saklamasını yapıp seralarımıza nakillerini gerçekleştireceğiz. 25 ağacın nakli gerekiyor. Sadece inşaat alanındaki ağaçları taşıyacağız.”

Daha sonra yeniden söz alan Balcı, her belediye personelin ismine ağaç diktiklerini hatırlattı.

Cüneyt Yüksekdağ ise Müjgan Mercan Acil Sağlık İstasyonu’nun Mercan ailesinin Keşan’a kazandıracağı 3. 122 acil sağlık istasyonu olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu