Genel

Mezarlık soyguncuları iş başında

Keşan’da şehiriçinde yaşanan hırsızlık olayları şehir dışındaki mezarlıklara da sıçradı. Kamu binaları, camiler derken, hırsızlar mezar taşlarını da soymaya başladı. Duruma isyan eden vatandaşlar ise sevdiklerinin mezarlıklarını işaret ederek, “Ölüye bunu yapan, diriye neler yapmaz?” diye sordu.

Sitemize ulaşarak durumu haber veren vatandaşların anlattıklarına göre, kaybettikleri sevdiklerinin mezar taşlarında bulunan metal yazılar kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sökülmeye başlandı. Mezar taşlarındaki metal malzemeleri alan şahıslar, bahse konu mezarlıkları talan etmekle kalmadı, aynı zamanda mezar sahibinin anısına da saygısızlıkta bulundu.
Yaşanan duruma anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, “Mezarlığın bir güvenlik görevlisi yok mu? Mezarlık soyguncuları mezarlıklarda nasıl cirit atabiliyor?” diye sorarken, “Keşan’da yaşanan hırsızlık olaylarına maalesef alıştık; ama bir mezarlığı talan etmek insanlığa sığar mı? Ölünün anısına bunu yapan, diriye neler yapmaz? Bir iki mezarlık diyerek bu haysiyet yoksunu insanların yaptıklarını görmezden gelemeyiz, yarın tüm mezarlıkların yazıları sökülürse ne olacak? Bugün elini kolunu sallayarak mezar taşından hırsızlık yapanlar, yarın define olduğunu sanarak mezarlıkları açmaya başlamazlar mı? En yakın zamanda konu aydınlatılmalı, bu kadar aşağılık duruma düşen insanlar hak ettiği cezayı almalı.” diye çağrı yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu