SON DAKİKA

Meteoroloji uyardı: Yağışlı ve serin hava geliyor!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada; Marmara Bölgesi ile birlikte Trakya genelinin, 28 Ekim 2020 Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği belirtildi.

Çarşamba öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte Trakya bölgesinin yağışlı havanın etkisi altına gireceğin tahmin edildiği ifade edilen açıklamada; hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın 1 Kasım 2020 Pazar gününe kadar etkili olacağı kaydedildi.
Açıklamada; “Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesi’nin kuzey ve batısında (Trakya geneli ve İstanbul’un batı ilçeleri), perşembe günü Trakya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte Trakya’dan başlayarak azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.”
denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı