Haberler

Keşan Belediyesi’nin yeniden düzenlediği Kunduracılar Çarşısı, Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine ev sahipliği yaptı

Keşan Belediyesi Cumhuriyet Haftası etkinlikleri çerçevesinde, yenilenen Kunduracılar Çarşısı’nda bir dizi etkinlik düzenledi.Keşan Belediyesi Cumhuriyet Haftası etkinlileri İzzeti İkram Pazarı ve Atatürk Temalı Tuval Boyama ile devam etti. Kunduracılar Çarşısı boyunca kurulan stantlarda vatandaşlar bir taraftan alışveriş yaparken diğer yandan canlı müzik dinledi.


Cadde girişine kurulan Cumhuriyet’in 97. yılını simgeleyen Atatürk temalı dev tuvale 7’den 70’e vatandaşlar fırçalarıyla hayat verirken, ziyaretçilerin büyük ilgisini topladı. Aynı zamanda daha sonra tuvalin ilk ve son hali arasında geçen zamanı kaydetmek için ise kamera kaydı yapıldı.Caddenin devamında ise Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın Emeği Sergisi ve İzzeti İkram Pazarı ürünlerini vatandaşların beğenisine sundu. Hediyelik eşyadan, takılara, kahvaltılık ürünlerden gözlemeye kadar bir çok ürün için gelen misafirler, bir taraftan da canlı müzik dinledi.


Etkinliği, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı ve Nuran Uslu ile Belediye Meclis Üyesi Müslim Çekiç ziyaret ederek, tezgah açan esnafa hayırlı işler diledi.


Burada konuşan Gergin, “Şimdiden tüm Keşan’ımızın ve ülkemizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım. Kunduracılar Çarşısı?nda kurulan İzzeti İkram Pazarımızı ziyaret ederek, esnafımıza hayırlı işler diliyoruz. Keşan Belediyemiz bugün güzel bir etkinlik gerçekleştiriyor. Hem canlı müziğimiz hem de pazarımız var. Pazarımızda el emeği ürünlerimiz mevcut. Ayrıca yarın (28 Ekim 2020 Çarşamba) Mevlid Kandili. Tüm halkımız kandili mübarek olsun. Allah herkesin ibadetini, duasını kabul etsin.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu