Son Dakika

Bir günlük ara veren yağışlar, yarından itibaren kuvvetlenerek devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya’yı etkisi altına alan sağanak yağışların bir günlük aranın ardından yarın itibariye devam edeceğini duyurdu. Yeni bir yağışlı hava sistemine girileceğini bildiren yetkililer, önümüzdeki pazar gününe kadar yağışların süreceğini belirttir.

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan son tahminlere göre, yeni bölgemizin batı kesimlerinden yeni bir yağışlı hava sistemin giriş yapacağı ifade edilirken, yapılan açıklamada “Bölgemizin batısında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Tekirdağ’ın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.” uyarısına yer verildi.

Dünkü yağışlı havanın ardından ara veren yağışların hafta sonuna kadar sürmesini beklediklerini belirten yetkililer, “Yağışların Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ kesimlerinde 15 Ekim Cuma ve 16 Ekim Cumartesi günlerinde kuvvetli olarak devam edeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların 17 Ekim Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.” uyarısında bulunurken, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu