Genel

Meclis toplantısını gerçekleştiren GÜNEKAB’ın yeni başkanı Erhan Engin oldu

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Meclis Toplantısı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saat 13.30 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran ve GÜNEKAB Meclisi katıldı.

2021 yılı gider bütçesi 3.244.840 TL

Toplantı, 2021 yılı birlik bütçesinin görüşülmesiyle başladı. 2021 yılı gelir bütçesi 3 milyon 244 bin 840 TL olarak belirlenirken; gider bütçesinin de, 3 milyon 244 bin 840 TL olarak belirlendi ve oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis atık su tarife ücretlerini belirledi

Toplantının ikinci maddesinde yer alan atık su tariflerinin görüşülmesine geçildi.
Üye mahalli idarelerden ton başına 35 TL (KDV dahil), üye olmayan işyerlerinden ve resmi kurumlardan ton başına 140 TL (KDV dahil), birlik üyesi olmayan işyerlerinden ayda 1200 tondan az olmamak üzere getirilen atıklardan ton başına 100 TL alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda daha sonra birlik bünyesinde çalışan 4 adet sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Birlik bünyesinde geçici işçi pozisyonunda çalışan 1 adet personelin geçici işçi vizesinin görüşülmesine geçildi ve oy birliğiyle onaylandı.

Toplantıda, 2020 yılı birlik kesin hesapları görüşüldü. Meclis Üyesi İsmail Özcan tarafından 2020 yılı birlik denetim komisyon üyeleri tarafından görüşülen rapor okundu. Daha sonra Meclis Üyesi Hakan Gürel tarafından 2020 yılı birlik faaliyet raporu okundu. Okunan raporlar görüşülerek, karara bağlandı.

Erhan Engin üç yıllığına birlik başkanı seçildi

Toplantıda daha sonra seçimlere geçildi. Seçimlerde birlik başkanlığına Erhan Engin aday oldu ve 3 yıllığına birlik başkanı seçildi. Başkanlığa seçilen Engin, meclis üyelerine teşekkür etti.

Daha sonra birlik 1. başkan vekilliğine Hakan Gürel, 2.başkan vekilliğine ise, Erdoğan Gümülcineli seçildi.

Birlik katip üyeliklerine Özlem Uybaş ve Banu Saygı seçilirken; yedek üyeliklere Süleyman Gürsel Paçaman ve İsmail Özcan seçildi.

Birlik encümen üyeliğine 1 yıllığına Zafer Topçu, Kamuran Çelik, Muhammet Örnek ve Erdinç Can seçildi.

Seçimlerde; birlik plan ve bütçe komisyon üyeliğine 1 yıllığına Olcay Soran, Erdoğan Gümülcineli, Yüksel Alioğlu, Banu Saygı ve Mustafa Çayır seçildi.

Daha sonra birlik denetim komisyonu üye seçimlerine geçildi. Yapılan seçimlerde; Özlem Uybaş, Olcay Soran ve Coşkun Lofçalı seçildi.

Başkan, encümen ve meclis üyelerinin huzur hakları

Toplantıda, daha sonra huzur haklarının belirlenmesine geçildi. Birlik başkanının huzur hakkı 828,93 TL, encümen üyelerinin 331,572 TL, meclis üyelerinin ise, 248,679 TL olarak belirlendi.

Toplantıda, birlik çalışanı sözleşmeli personel ve işçilerin toplu sözleşme imzalama yetkisinin birlik başkanına verilmesi ve birlik başkanının GÜNEKAB Personel Limited Şirketine yetkilendirilmesi konuları görüşüldü. Görüşmelerin ardından birlik başkanına yetki verildi.

Toplantının son maddesi olan ESTAB ve GÜNEKAB ortak üye mahalli idarelerin çalışma alanlarında hizmet ve proje üretilmesi için 5393 sayılı kanunun 75. maddesi kapsamında işbirliği protokolünün imzalanması için birlik başkanına yetki verildi.

Toplantıda daha sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi.
Bu bölümde söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yeni seçilenlere hayırlı olsun dileklerini ileterek, geçmiş dönemde emek sarf eden herkese teşekkür ettiğini kaydetti.
Helvacıoğlu, sorunlara çözüm üretmek için hep birlikte olunması gerektiğini söyledi.

Engin’de, sorunların çözümü için birlikte hareket edileceğini ve herkese eşit mesafede yardım yapılacağını kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu