Genel

Mahalleli tehlike saçan çukuru soruyor: Neden onarılmıyor?

Keşan’da üzerine çıkan vinç nedeniyle kırılan kanalizasyon tüneli, aylardır onarılmadı. Tehlike yaratan çukur için mahalle sakinleri onarım istedi.

Geçtiğimiz Ekim ayında İspat Cami Mahallesi’nde Özgün Yapı Kooperatifi ile Cennet Tepe mevkii arasındaki yolda ilerleyen 30 ton ağırlığındaki vinç, altından kanalizasyon geçen beton bloklar üzerine çıkmış ve yükü kaldıramayan betonun kırılması ile vinç kanalizasyonun içine girmişti.


Kazanın ardından oluşan çukurun çevresi belediye ekipleri tarafından plastik duba ve şeritler ile kapatılarak, çevreden geçen araç ve yayaların kanalizasyon içine düşmesine geçici olarak önlem alınmaya çalışıldı; ancak şimdiye kadar kalıcı bir çözüm üretilemedi. Zaman geçtikte dubalar yer değiştirip güvenlik önemleri önemsiz kalırken, çukurun çevresine meraklı çocuklar oyun oynamak için gelmeye başladı.
Öte yandan kanalizasyon tünelinin artık açık olan çatısından taş, kum ve diğer yabancı maddeler de girip içerisini doldurmaya başladı.

Soruna dikkat çeken mahalle sakinleri, yaklaşık 4 aydır üzeri açık olan ve giderek tehlike saçmaya devam eden çukura dikkat çekerken, “Blok kırıldığı günden bu yana hala açıkta duruyor, onarmak için gelen giden yok; ama buradan gelen geçen çok. Dahası çocuklarımız çevresinde dolaşıyor, duba koydular ama onlar da rüzgar esince uçuyor. Onarılması için ille de içine birinin düşmesine gerek yok.” diyerek yetkililerden soruna çözüm bulmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu