Genel

Kurban Bayramı arifesinde, Keşan’da alışveriş yoğunluğu

Keşan’da bayram öncesinde son esnaf dükkanlarını açtı. Arife günü için ayrıca Keşan halk pazarında pazarcı esnafının da tezgahlarında yerini aldığı kent merkezinde sabah saatlerinden itibaren alışveriş yoğunluğu gözlendi.

Yayaların kaldırımları doldurmasıyla oluşan kalabalığa, yollara çıkan araçlar da eşlik etti. Özellikle Alparslan Türkeş Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı’nda trafik çoğu zaman sıkıştı, İstiklal Caddesi’nde ise trafik kuyruğu zaman zaman eski hapishanenin bulunduğu yere kadar uzadı.


Alışverişlerini yapan vatandaşların yanında banka ATM’lerinde de hareketlilik yaşandı. Bayram öncesinde bankamatiklerde işlem yapmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Öte yandan pazaryerinde kurulan bazı tezgahlarda ise kurbanlık bıçaklar son kez bilendi. Hem yeni bıçakların ve satırların satıldığı hem de bilendiği tezgahlardaki esnaf “Kurban edilecek hayvanın eziyet çekmemesi için bıçakların keskin olması gerekiyor. Bu nedenle bıçakların keskin olması için bilenmesi önemli. Yeni bıçak alacak vatandaşlar da ucuza kaçmamalı. Ucuz ve kalitesiz bıçaklar kullanılmamalı” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu