Ekonomiİş Dünyası

KTSO üyelerine online eğitim desteği.. Üye çalışanları da yararlanabilecek

KTSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası), üyelerine ücretsiz online eğitim imkanı sunuyor.
Konu hakkında bilgi veren KTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sevtap Engin, oda üyelerine verilecek online eğitimin; Amazon, Ticaret Bakanlığı ve Trakya ABİGEM A.Ş. işbirliği ile ücretsiz sağlanacağını belirtti.

Online eğitimler hakkında bilgi veren Engin, şunları söyledi;

“Üyelerimiz, eğitim hizmeti sunulan www.abigemakademi.com web sitesi üzerinden 7 gün 24 saat diledikleri zaman sisteme dâhil olabilecekler. Telefondan, tabletten veya bilgisayardan eğitimlere ulaşabilecekler.
Temel işletme yönetiminden kişisel gelişime kadar çeşitli konularda eğitim alabilecek olan üyelerimiz, her bir eğitim modülünü tamamladıklarında e-sertifika alma hakkı kazanacak. Üyelerimiz, çalışanlarının eğitimi gibi hem zaman hem maliyet gerektiren zorluklarla baş etmek zorunda kalmadan eğitimlere kendilerinin belirleyecekleri zaman dilimlerinde katılabilecekler. Bu sayede; üyelerin iş hayatında öne çıkmaları, yaptıkları iş ve işlemlerin teorisini pratik olarak öğrenmeleri ve uygulama için ön çalışma yapmaları noktasında kişisel gelişime katkı sağlanacaktır.

Söz konusu eğitim programı, Türk firmalarının Amazon üzerinden 5 farklı dilde, tüm AB ülkelerine e-ihracat yapmalarını destekleyecek bir eğitim programıdır.
Odamız üyeleri için ücretsiz olarak düzenlenecek eğitim seminerleri, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi eğitmenleri ve Amazon ekipleri tarafından verilecektir. E-ihracatta yatan potansiyel, Amazon’un satıcılara sunduğu fırsatlar ve Amazon üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımlar gibi başlıkları kapsayan eğitim seminerleri online olarak gerçekleşecektir. Eğitim programı firmalara Avrupa’ya e-ihracat yolunda baştan sona rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. 
Üyelerimiz, eğitim hizmeti sunulan BiTıklaAvrupa.com web sitesi üzerinden ulaşabilir.
Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sanal Ticaret Akademisi”,  girişimci, tüccar, sanatkâr, öğrenci, profesyonel çalışan ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımıza yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformudur. Eğitim hizmeti sunulan akademi.ticaret.gov.tr web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Global bir sorun olan ve her ülkenin içerisinde olduğu bu salgın sürecinde, Oda üyelerimizin ticaretlerini geliştirici, yeni üretim yöntemleri oluşturma ve mevcut kapasitelerini arttırarak verimliliklerini yükseltici bu online eğitimlere, üyelerimiz ve üye çalışanlarımız katılarak, kendilerine ve ekonomiye olumlu fayda sağlayabileceklerdir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu