Haberler

Berber ve kuaförler “Yeni Normal” sürecine hazırlanıyor

Korona virüsle mücadele kapsamında faalliyetlerine geçici bir süre için ara verilen berber ve kuaförlerin 11 Mayıs’ta tekrar çalışmaya başlayacaklarının duyurulmasının ardından, salonlarda hazırlıklar başladı.
Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi tarafından oluşturulan 3 ekip ilçe genelinde toplam 154 berber ve kuaför salonunu dezenfekte etti.

Faaliyetler hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, berber ve kuaförlerin süreçten en çok etkilenen sektörlerden olduğunu belirterek belediye olarak esnafa destek olduklarını belirterek şunları söyledi: “Keşan ve köylerindeki 154 berber ve kuaförü 3 ekip ile ilaçladık. Bir günde bu işi bitirdik. Neredeyse 45 gündür berberlerimiz çalışmıyorlar, pazartesi günün heyecanla bekliyorlar. Ama eskisi gibi çalışamayacaklar; maske, dezenfeksiyon ve izolasyon kurallarına uyarak pazartesiye hazırlar. Özlemişler mesleklerini”

11 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00’da açılacak berberlerin Alparslan Türkeş Meydanı’nda düzenlenecek olan bir törenle iş yerlerine uğurlayacaklarını belirten Helvacıoğlu, “Sabah saat 09.00’da berberlerimize çağrı yapacağız, meydanda toplanıp bismillah diyerek makaslarıyla oradan iş yerlerine uğurlayacağız. Burada da kendilerine siperlik, maske paketi ve kolonya ikram edeceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu