EğitimEkonomiHaberlerİş DünyasıSektörel

KTSO heyeti Ankara’da.. Şapçı: “Mesleki eğitimde fark yaratacak proje çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz”

KTSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası)’dan yapılan açıklamada, Keşan’a kazandırılması planlanan eğitim yatırımları ile ilgili gerçekleştirilen Ankara ziyaretleri hakkında bilgi verildi.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Murat Arıkan, Kadir Mutaf, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Gıda İhtisas OSB Danışmanı Murat Bağcıoğlu, Oda Genel Sekreteri Erdem Başak ve Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç ile birlikte 1 Şubat Salı günü gerçekleştirdikleri ziyaretin Ankara’daki ilk durağı Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu.

Keşan TSO heyetinin gündeminde TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Keşan’a kazandırılması planlanan yeni eğitim yatırımları vardı.
Heyet, konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ve Edirne Milletvekilleri Dr. Fatma Aksal, Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, ile Orhan Çakırlar’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

“Mesleki eğitimde fark yaratacak proje çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz”

Ankara ziyaretlerini değerlendiren ve halen Ankara’da bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, ziyaretlerinin 3 Şubat 2022 Perşembe gününe kadar devam edeceğini belirterek; “Ankara programımız kapsamında çalışma heyetimiz ile birlikte Perşembe gününe kadar bölgemizin ihtiyaçları başta olmak üzere, gelişim göstererek bölgemizde katma değer yaratacak projelerimizi görüşmek için ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Programımızın ilk gününde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer ve Edirne Milletvekillerimiz Sayın Dr. Fatma Aksal, Sayın Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ve Sayın Orhan Çakırlar ile bir araya geldik. Sayın Bakanımız ve Vekillerimizle Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz işbirliğinde Keşan’ımıza kazandırılacak önemli eğitim yatırımları üzerine istişarelerde bulunarak taleplerimizi ilettik. Keşan TSO olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor bölgemize her ölçekte hizmet etmek için gayretle çalışıyoruz.’’ dedi.

Şapçı, TOBB’un eğitime önemli ölçekte destek verdiğini de belirterek, şunları söyledi:
“Daha önce mesleki eğitim ile özel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin odamıza ve borsamıza devrini duyurmuştuk.
Biz de Keşan Ticaret Borsamız ile birlikte mesleki eğitimde fark yaratacak proje çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Bugün de yine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımız işbirliğinde Keşan’ımıza kazandırılacak olan yeni okul için taleplerimizi Sayın Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e ilettik. Sayın Bakanımıza proje okulumuz olan Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz için hayata geçirdiğimiz ‘Trakya Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Mesleki Yeterlilik Merkezi’ Avrupa Birliği projemiz hakkında bilgi vererek Sayın Bakanımızı projemizin lansmanına davet ettik.
Keşan TSO olarak bölgemize değer katacak yatırım ve istihdam projelerimiz yanı sıra geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de çalışmalarımıza gayretle devam edeceğiz.”

TOBB İLE “ULUSAL EĞİTİME KATKI PROTOKOLÜ” İMZALANDI
Millî Eğitim Bakanlığı ve TOBB iş birliğinde Ulusal Eğitime Katkı Protokolü, Bakan Özer ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından imzalandı. Protokol sayesinde, 154 ilçeye 154 yeni okul kazandırılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu