Genel

KOSGEB’den destek alarak kurduğu atölyede kendi markasını yaratmak için çalışıyor

KOSGEB’den destek alarak kurduğu tekstil atölyesinde artık 7 kişiyi istihdam eden kadın girişimci ticari yolculuğunu anlattı. Ürünleri ihraç edilen girişimci büyümek ve kendi markasını oluşturmak istediğini söyledi.

Usta makineci olarak yaklaşık 15 yıldır tekstil sektöründe çalıştığını ve sonrasında kendi işini kurmaya karar verdiğini dile getiren Zat, ticari yolculuğunu ve hedeflerini anlattı. KOSGEB İleri Girişimci Destek Programı’na katıldığını ve aldığı destek ile kendi işini kurduğunu söylen girişimci Zat, “7 kişinin çalıştığı atölyemizde fason olarak yaz-kış üretim yapıyoruz. Şuana kadar toplamda 7 bin mayo siparişi aldık. Şu an fason üretim yapıyorum ama ilerleyen yıllarda kendi markamı yaratmak istiyorum.” dedi.

Ürettiği ürünlerin, firma tarafından ihraç edildiğini kaydeden Sengül Zat, “Fason üretim yaptığım firma ürünleri ihraç ediyor. Kendi tasarımlarımı da hayata geçiriyorum. Kızım da, stilist olmak istiyor. KOSGEB’den aldığım destekten önce şimdi yaptığım işi yapma ve eleman çalıştırma gibi bir şansım yoktu. Şimdi ise hem sipariş alıp yetiştiriyorum hem de istihdam sağlıyorum. Hedefim kendi markama sahip olmak” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu