Genel

Kılınç: “Türkiye artık yüksek faizle parasına para katanların cenneti olmayacak”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan finansal alternatifler ve ekonomik tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmelere de değinen Kılınç, Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini ifade ederek, “Muhalefet yapacak gün değil” dedi.

“Spekülasyon ve algı oluştu”

Kılınç tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Pandemi sürecinde bütün dünyayı etkisi altına alan Kovıd 19 sağlık, ekonomi, turizm ve her sektör etkilenmiştir. Sağlıkta yaptığımız alt yapı ile hiç şüphesiz biz her türlü imkanı sağladık. Salgının kasıp kavurduğu 2020 yılından buyana  diğer ülkeler küçülürken biz %1,8 büyüdük . Büyümeye de devam edeceğiz . Bu zorlu süreçte Devletimiz tedbirlerini önceden alarak  kısa zamanda sağlık alanında birçok şehir hastaneleri inşa ettik. Türkiye dünyada ihracat rekorları kırıyor, ama ne hikmetse dövizimiz varken cari açığımız azalırken inanılmaz derecede kurlarla ilgili bir spekülasyon ve algı oluştu”

“Her alanda önemiyle gerçekten güçlü adımlara imza attık”

“Bu döviz oyunlarına , manipülasyonlara ezdirmeyeceğiz. Fırsatçılara da fırsat vermeyeceğiz. Onun için bazı tedbirler alındı .Etkisini görmeye başladık. Kimsenin bu ülkeye manipülasyon yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşımızın yanında olmaya da devam edeceğiz . Ve ne diyoruz  ‘’Güçlü Devlet, Güçlü Türkiye ‘’diyoruz.” Bu süreçte sadece Sağlıkta değil  Eğitimde,  Adalette, Emniyette, Ulaşımda, Enerjide, Tarımda, Sanayide ,dış politikada velhasıl tüm dünyada her alanda önemiyle gerçekten güçlü adımlara imza attık. Bu adımları somut olarak zaten vatandaşımız sizler görüyor ,izliyor, yaşıyorsunuz.”

“Bugün birlik olma günü”

“Bugün muhalefet yapacak gün değil ,bugün siyaset yapılacak gün değil ,bugün vatandaşı zora sokacak gün hiç  değil !Bugün birlik olma günü ,bugün fırsatçılara karşı göğüs germe günüdür. Devletimize inanın ,ne kadar güçlü adımlar atıldığına ,milletin ,vatandaşın yanında olduğuna bütün cabalarımızın sadece millet ve Türkiye’miz olduğuna inanın . Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde bizler  de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bugün kendi makinalarımızı ,kendi uçaklarımızı ve otomobillerimizi biz üretiyoruz .Önceden dışardan ithalat ve ihracat yaparken geldiğimiz konumu bir kez daha dile getirmek istiyorum .Yerli ve Milli üretim yapıyoruz.’’ Güçlü Devlet ,Güçlü Türkiye ‘’ … CHP ‘li zihniyet; yapmayın bu kadar büyümeyin ,eskiden kuyruk sıraları vardı ,vatandaş bunlarla yetiniyordu ,çivi bile çakmayın diyen bir siyaset anlayışını biz bilmiyoruz, tasvik bile etmiyoruz, vatandaşımızı da mağdur etmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Daha güzel yarınlar için işte biz buradayız”.

“IMF’ye yalvaracak Türkiye yok!”

“Artık eski Türkiye yok . Artık karşınızda Cumhurbaşkanımızdan ,muhtarına kadar 2023 hedeflerine kitlenmiş ,2071 vizyonuna inanmış bir millet var. AK PARTİ iktidarı olarak 20 yılı aşkındır  güçlü adımlar atan bir devlet olarak milletimize hizmet eden bir devlete sahibiz. Birileri çıkıp açıklama yapıyor, battık bittik . Birileri çıkıyor Ekonomi reform paketlerinin yanlış olduğunu savunuyor. Birileri çıkıyor Erken seçim olsun ,seçim olsun. Ülke umurlarında değil .;çözüm önerileri yok ve projeleri yok.Bizim kaybedecek vaktimizde yok, Bizim gidecek başka ülkemiz yok ,Başka Türkiye yok. Buna yine  milletimiz karar verecek .Ve bizim milletimiz her şeyi görüyor .Daha refah ve güçlü bir Türkiye inşa ettik . Bugün Güçlü Türkiye’miz nereden nereye geldi . Başaramayacaksınız. Yıllarca bu ülkeye ne darbeler yapmaya çalıştılar ama devletim , hükümetimiz  bunlarında üstesinden geldi , gelmeye de devam edecek ,şimdide ekonomiden darbe yapmaya çalışıyorlar ,başaramayacaklar! Eski Türkiye yok ,IMF’ye yalvaracak bir TÜRKİYE hiç yok.

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN kabine toplantısında açıklamalarda bulundu . Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın kur daha yüksek olacak diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak . Döviz kurundaki dalgalanma sebebiyle fiyat vermekten zorlanan ihracatçı firmalara doğrudan Merkez Bankası aracılığıyla ileri vadeli kur rakamı verilecek. Şirketler tarafından yapılacak temettü ödemeleri üzerindeki stopajı %10 indiriyoruz. Bireysel emeklilik sistemimizin devlet katkısı oranını yüzde 5 katına daha arttırarak yüzde %30 ‘a çıkarttık. Asgari ücretin gelir vergisi ve Damga vergisinden muaf olması uygulamasını tüm çalışanlarımızı da kapsayacak şekilde genişlettik . Çok kıymetli gençlerimize burs ve kredi ödemelerini de önümüzdeki yıl lisans öğrencilerin de 850 liraya ,yüksek lisans öğrencilerinde 1700 liraya ,doktora öğrencilerinde 2550 liraya çıkarıyoruz.  Memurlarımızı da bu kapsama dahil ederek fiilen aldıkları ücretlerin artmasını sağlıyoruz. Artık bu ülke yüksek faizle parasına para katanların cenneti olmayacak . Ülkemizde yatırımlara engel olacak ,istihdamı azaltacak ,üretimi düşürecek ,ihracatı engelleyecek hiçbir adımın atılmasına müsaade etmeyeceğiz . Artık bu ülke sıcak para rüyasıyla avutulup ekonomisi  asıl ihtiyaç duyduğu atılımlardan uzak tutulan bir ülke olmayacak .Her kim kur spekülasyonu ,fahiş fiyat ve faiz baskısıyla ülkemizi geçerliliği kalmamış ekonomi modelleriyle yolundan döndürebileceğini sanıyorsa yanılıyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu