Son Dakika

Kılıçdaroğlu açıkladı: “CHP’li belediyelerde asgari ücret 2.500 TL olacak”

CHP’li belediyelerde asgari ücret net 2.500 TL’ye yükseliyor

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bugün (17 Ocak 2020) Genel Merkez’de toplandı.
Kılıçdaroğlu, “CHP’li belediyelerde asgari ücret net 2 bin 500 TL. olacak” açıklamasında bulundu.
Parti Meclisi?nde yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu, “Sorunları çözme iddiasında olan siyaset kurumunun belirli bir çalışma ve sorumluluk içinde yapması gerekir. Türkiye’de 17 yılı bitiren bir tek parti yönetimi var. Demokrasiyi getirme sözleri vardı. AB’ye tam üyelik sözü vardı. Hatta bu sözlere ben de destek verdim. Bu 17 yıllık sürede istedikleri gibi kanun çıkardılar, istediklerini yaptılar. Yine bu süre içerisinde yargıya da müdahale ettiler. Tek adam olarak yönetimin başına oturdu. Bu sürece baktığımızda, 17 yıllık bir iktidarın Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm üretmediğini görüyoruz. Çözüm üretmedikleri gibi sorunları daha da derinleştirdiler. Sorun var, sorunun nasıl çözüleceğini de bizim anlatmamız lazım. Vatandaşın yüzü CHP’ye dönmüş durumda, bizim çözüm üretmemiz gerekiyor.” dedi.

Asgari ücret CHP’li belediyelerde 2.500 TL. olacak
Konuşmasının devamında, “Peki biz neye söz verdik ne yapıyoruz?” diye soran Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ?Asgari ücret 2 bin 200 dedik. Bunlar rakamlarının yerini değiştirip 2 bin 20 lira yaptılar. 2020 yılı için de <2 bin 500 lira olmalı> dedik. 2 bin 324 lira olarak belirlediler. CHP’li belediyelerimizde 2 bin 500 lira yapacağız. Sözünün eri olan biziz.”

Kılıçdaroğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ergeneyi de sordu
Konuşmasında, “Ben Erdoğan’a 5 soru sormak isterim” diyen Kılıçdaroğlu‘nun, Trakya Bölgesi için önemli konuların başında gelen Ergene Nehri’nin durumunu şu sözlerle gündeme getirmesi de dikkatlerden kaçmadı; “Tek adam parti seçiminden sonra 100 günlük hedeflerden biri de, Ergene Nehri’nin su kalitesinin artırılmasıydı. Aradan 485 günden fazla geçti.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu