Spor

Keşanspor şampiyonluğu kutladı

2021-2022 futbol sezonu Edirne 1. Amatör Lig şampiyonu Keşanspor’un, şampiyonluk yemeği dün akşam gerçekleştirildi.

Şapçı Ağadayı Restaurant’ta yapılan yemek saat 20.00 sıralarında başladı. Yemeğe; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin ile kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular, Keşan’daki diğer kulüplerin yöneticileri, taraflar ile sporseverler takıldı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Nehir Gergin“Ne zaman Keşanspor birazcık yürümeye başlasa, aksilikler ardı ardına geliyor. Daha büyük aksilikler yaşamıştık. Yaşadığımız kazada hayatını kaybeden oyuncu arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. Allah mekânlarını cennet eylesin. İnşallah bir daha o günleri yaşamayız. Biz çalışmalarımıza pandemi sırasında da devam etmiştik. Ardından lige başladık. Bu sene Edirne 1. Amatör Lig’e yarıştık. Kulübü sıfırdan başlattığımız için federasyon tarafından 2. amatörle başlatılıp pandemide doğrudan yükseltilmiştik. Çok şükür bu senede 1. amatörde şampiyon olarak Edirne ili bazında en üst lig olan süper amatör ligine çıktık. Bu sene de hedefimiz zirveye çıkmak. Sizlerin destekleriyle süper amatörde Keşanspor’u şampiyon yapmak istiyoruz. Öncelikle belediye başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’na çok teşekkür etmek istiyorum. Hem maddi hem manevi destekleri sayesinde Keşanspor, bugün burada. Kendileri seçim döneminde Keşanspor efsanesi geri döneceğini vaat etmişti. Bizler de bu vaade katkıda bulunup, biraz da bu içimizdeki heyecanı buraya yansıtmak için yönetici arkadaşlarımızla beraber bir araya gelmiştik. Yönetim kurulumuzda çok kıymetli ve değerli arkadaşlarımız var. Hepsinin çok kıymetli katkıları oldu ve bu katkılarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Asil veya yedek diye bakmadan yönetim kurulu olarak ortalama 20 ila 25 kişi hafta sonları maçlara giderek takımımızın yanında oluyoruz. Fatih hocam nezdinde 2019’dan beri 3 yıldır çalışmalarımızı yürütüyoruz. Pandemi dolayışla a takım bazında ilk defa şampiyon olduk. Burada bulunamayan ve emeği geçen Mehmet Hardal hocama teşekkür ediyorum. Keşke bir arada olsaydık ama olmadık. Kar kış demeden, buzun üstünde idmanlarına devam takımımıza minnettarım. İçlerinde a takımda oynayan ama 16 ila 17 yaşlarında olan genç kardeşlerimiz var. Yaşına bakmadan çok büyük bir duruş sergilediler. Keşanspor formasıyla armasına, Keşanlı olmanın şanına ve şerefine yakışır bir mücadele verdiler. Fatih hocam ve takımımıza çok teşekkür ederim.  Bir diğer gururumuz ise 16 yaş takımımız. 16 yaş takımımız il şampiyonu oldu. U-16 yaş il finalinde Fatih Uygun hocamın takımı olan Genç Ordu ile karşılaştık. İki Keşan takımının karşılaştığı final sonunda şampiyon Keşanspor olsa da kazanan Keşan oldu. U 16 Türkiye Şampiyonasında Edirne ilini temsil edeceğiz. Bu genç kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Onlar Keşan’ımızın geleceği. Spor birleştiren bir güç. Sizden aldığımız güçle daha da iyi işler yapacağız. Yüzme havuzumuz bitiyor ve belediyemizin güzel bir hizmeti oluyor. Biz de bu havuzu maksimum kullanabilmek adına Keşanspor’a bir yüzme şubesi açmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili olarak federasyonla görüşüyoruz. Keşanspor’un yüzme okulunda hem sporcularımız hem de kursiyerlerimiz olacak. Bu konuda da sizlerin katkılarınızı bekliyoruz. Çocuklarımıza faydalı olmaya çalışacağız.”

Nehir Gergin’in ardından konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuştu.

Helvacıoğlu şunları ifade etti: “Bence Keşanspor değil Keşan şampiyon oluyor. Bu birlik ve beraberlik Keşan’ın ne kadar marka olduğunu ve coğrafyasının ne kadar güçlü olduğunu ifade ediyor. Kadınıyla erkeğiyle, çoluğuyla çocuğuyla, her sektörüyle, siyasetçisiyle idarecisiyle Keşanspor’un yanında olmak Kültürspor’un, Anafartalarspor’un, Keşan İdman Yurdunun yanında olmaktır. Bütün kulüplerin Keşanspor’un şampiyonluğuna yardımcı olduğuna ben şahit oldum. Sporun ne kadar kıymetli, şehrin faydasına, özgüven ve başarı olduğunu bu akşam Keşan gösteriyor.”

Mustafa Helvacıoğlu’nun açıklamanın ardından söz alan diğer kulüp başkanları ve taraftarlar da Keşanspor’a başarılar diledi.

Mustafa Helvacıoğlu’nun açıklamanın ardından söz alan diğer kulüp başkanları ve taraftarlar da Keşanspor’a başarılar diledi.

Gece, müzik eşliğinde devam etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu